09:40 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pranešime teigiama, kad beveik visi užsikrėtę asmenys jaučia simptomus. Besimtome ligos forma serga tik 3 iš šią dieną patvirtintų asmenų

  VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Per vakar parą šalyje patvirtintas 21 koronaviruso infekcijos atvejis, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Bendras patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius respublikoje nuo pandemijos pradžios yra 2252 žmonės, šiuo metu 489 serga ir 1670 pasveiko.

  Mirčių skaičius išliko toks pats — 81 žmogus.

  Pažymima, kad 14 registruoti Kauno apskrityje, 5 — Vilniaus, 2 — Utenos. Trys iš šių atvejų yra įvežtiniai — asmenys grįžo iš Prancūzijos, Baltarusijos, Anglijos, likusieji susirgo po kontakto su užsikrėtusiais.

  Pranešime teigiama, kad beveik visi užsikrėtę asmenys jaučia simptomus. Besimtome ligos forma serga tik 3 iš šią dieną patvirtintų asmenų. 10 praėjusią parą patvirtintų atvejų siejami su jau tiriamais židiniais. Penkių susirgusių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos.

  Pažymima, kad nemaža dalis asmenų virusu užsikrėtė nuo sergančių artimųjų arba kolegų, kai kurie jų — lankydamiesi viešuose renginiuose.  

  Du iš Kaune patvirtintų atvejų yra susiję su ekskursija "Išlaužas Tauragė", su kuria iš viso jau siejama 13 atvejų.

  Pabrėžiama, kad vienas asmuo yra įmonės "Kauno autobusai" susirgusio darbuotojo šeimos narys, dar vienas atvejis, registruotas Kaune, susijęs su stalo teniso turnyru (tai jau trečiasis su šiuo objektu susijęs atvejis). Vienas užsikrėtęs asmuo teigė, kad lankėsi cirko pasirodyme Kaune. COVID-19 patvirtintas ir dviem Kauno filharmonijos choristams, kurie buvo izoliacijoje. Vienas asmuo susirgo grįžęs iš Prancūzijos.

  "Iš penkių Vilniaus apskrityje nustatytų atvejų trys yra siejami su jau žinomais židiniais — virusas nustatytas dar dviem Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro darbuotojams.

  Šiuo metu aktyviai atliekamas visų darbuotojų ištyrimas. Vienam asmeniui liga nustatyta grįžus iš Baltarusijos, vieno asmens užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios", — teigiama pranešime.

  Pranešime rašoma, kad vienas iš dviejų Utenoje nustatytų atvejų — įvežtinis (asmuo grįžo iš Anglijos), kitas atvejis siejamas su jau registruotu protrūkiu.

  Visais tiriamais atvejais nustatyti sąlytį turėję asmenys, jiems nurodyta izoliuotis 14 dienų.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Turkija, Lenkija, Kipras: Lietuva atnaujino COVID-19 paveiktų šalių sąrašą
  Ekologas įvertino Geitso žodžius apie "nelaimę, blogesnę nei koronaviruso pandemija" 
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos