11:54 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešime taip pat teigiama, kad gavus vandens tyrimų rezultatus, bus apskaičiuota gamtai padaryta žala

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Teršalų dėmė jūrų uosto teritorijoje ir jūroje lokalizuota, visą sekmadienį buvo vykdomi mechaniniai teršalų surinkimo darbai, praneša Aplinkos apsaugos ministerija.

  "Dėl palankių klimato sąlygų teršalus pavyko greitai surinkti ir neutralizuoti. Įvykio vietoje į darbus buvo įsijungusios jungtinės aplinkosaugininkų, Karinių jūrų pajėgų štabo, Priešgaisrinės apsaugos tarnybos, pasieniečių pajėgos", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad institucijų iniciatyva į situaciją buvo reaguojama skubiai. Bendradarbiaujant priimti šie sprendimai: išsiųstas Karinių jūrų pajėgų laivas "Šakiai", pakeltas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis laivams koordinuoti, informuoti Klaipėdos miesto gyventojai ir poilsiautojai.

  Pažymima, kad į tokias situacijas būtų reaguojama greičiau, o gamtai bei žmonėms būtų padaryta kuo mažesnė žala, atsakingos institucijos artimiausiu metu tarsis dėl bendrų pratybų.

  Gavus vandens tyrimų rezultatus, bus apskaičiuota gamtai padaryta žala.

  Sekmadienį buvo gautas pranešimas apie taršą Klaipėdos uosto akvatorijoje ties Žiemos įlanka. Naftos produktų dėmė uosto akvatorijoje buvo pastebėta rugpjūčio 9 dieną apie 06:00. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nedelsiant nuvyko į įvykio vietą.

  Dar šia tema

  Patvirtinta 13 COVID-19 atvejų: devyni jų registruoti Kauno, keturi — Vilniaus apskrityse
  Lietuvos URM išreiškė požiūrį į Baltarusijos prezidento rinkimus
  Tegai:
  nafta, Klaipėdos uostas

  Svarbiausios temos