11:36 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Teismas įmonę ir jos direktorių pripažino kaltais dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo bei neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo. Už tai kaltinamiesiems skirtos tūkstantinės baudos

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Nustatyta, kad statybos darbus atliekančioje ir statybinėmis medžiagomis Klaipėdoje prekiaujančioje bendrovėje ne visos pardavimo pajamos buvo įtraukiamos į buhalterinę apskaitą, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  Tyrimo metu paaiškėjo, kad per daugiau nei dvejus metus įmonė į apskaitą neįtraukė 55 sandorių, kurių vertė siekia daugiau nei 56 tūkst. eurų, iš jų pardavimo pajamos sudarė beveik 47 tūkst. eurų.

  Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad darbuotojus įvairiems statybos darbams atlikti samdžiusi įmonė neapskaitė ir išmokėto darbo užmokesčio. Daugiau nei per dvejus metus 7 darbininkams neoficialiai grynaisiais pinigais buvo sumokėti beveik 26 tūkst. eurų, tokių išmokėjimų priskaičiuoti 92 atvejai.

  Apklausus bendrovės samdytus darbininkus paaiškėjo, kad dalį darbo užmokesčio jie gaudavo oficialiai, pavedimu į banko korteles, o kitą dalį įmonės direktorius esą duodavo grynaisiais pinigais.

  FNTT pareigūnai suskaičiavo, kad dėl bendrovės ir jos vadovo veiksmų valstybei padaryta žala siekia beveik 33 tūkst. eurų — tiek buvo nesumokėta mokesčių ir įmokų.

  Statybos bendrovei skirtos 8 tūkstančių, o jos direktoriui — 5 tūkst. eurų dydžio baudos.

  Dar šia tema

  Transporto įmonė nuslėpė pusę milijono eurų mokesčių — video
  FNTT pareiškė įtarimus SAM viceministrei dėl greitųjų COVID-19 testų pirkimo
  Nelegalias paskolas teikęs asmuo bus teisiamas
  Tegai:
  mokesčių vengimas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos