01:06 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2309 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 532 asmenų, 1683 — pasveiko

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti 26 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, apie tai pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  11 atvejų registruota Vilniaus, 9 — Kauno apskrityse. Dar 5 atvejai patvirtinti Klaipėdos ir 1 Šiaulių apskričių gyventojams.

  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 13 žmonių, 7 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Įvežtinių atvejų per praėjusią parą registruoti 6.

  Įvežtiniai atvejai

  4 iš per vakar patvirtintų įvežtinių atvejų nustatyti Klaipėdos apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmenims, grįžusiems iš Nyderlandų, Indijos, Latvijos, Danijos. Visi asmenys jaučia koronavirusui būdingus simptomus.

  1 įvežtinis atvejis registruotas (Vilniaus apskritis) asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Rusijos. Šis atvejis — simptominis.

  Dar 1 įvežtinis atvejis registruotas Kaune. COVID-19 liga patvirtinta į Kaune veikiančią logistikos įmonę dirbti iš Ukrainos atvykusiam užsieniečiui. Šis atvejis vertinamas kaip įvežtinis, asmuo koronavirusui būdingų simptomų nejaučia, testuotas profilaktiškai.   

  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 13 žmonių

  3 atvejai per vakar parą registruoti Kaune, siejami su protrūkiu Kauno senamiestyje veikiančiame "Adform kiemelyje" (Rotušės a. 20, Kaunas). Vienas iš asmenų yra darbuotojas, kiti — sąlytį turėję asmenys.

  Du iš jų jaučia infekcijai būdingus simptomus, vienam jie nėra pasireiškę. Iš viso su šiuo židiniu dabar siejami 7 atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar.

  1 atvejis Kauno apskrityje yra siejamas su židiniu ekskursijoje "Išlaužas – Tauragė". Infekcija nustatyta asmeniui, turėjusiam sąlytį su šios ekskursijos dalyviu. Žmogus jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Tai 16-tasis atvejis susijęs su šiuo židiniu.   

  6 atvejai, patvirtinti vakarykštę parą Vilniuje, siejami su protrūkiu Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

  1 atvejis Vilniaus apskrityje siejamas su Šalčininkuose liepos 11 dieną vykusia švente. COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, kontaktavusiam su jau sergančiu žmogumi. Asmuo buvo izoliacijoje. Tai 18-liktasis atvejis, siejamas su šiuo židiniu.

  Dar 1 atvejis registruotas Vilniaus apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, kuris, kaip nurodė epidemiologinio tyrimo metu, liepos 24 dieną lankėsi sostinės senamiestyje veikiančiame bare. Asmuo jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Vertinama, jog tai 4-tasis susijęs atvejis.

  Dar 1 atvejis nustatytas Kaune. COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, bendravusiam su žmogumi, kuriam anksčiau nustatytas koronavirusas. Asmuo jaučia simptomus.

  7 asmenų užsikrėtimo aplinkybės neaiškios

  Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 7 asmenys: 3 Kauno, 2 Vilniaus po 1 — Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse. Visi asmenys tirti dėl jaučiamų koronavirusui būdingų simptomų. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kas asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2309 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 532 asmenų, 1683 — pasveiko.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Kaune vykusiame renginyje sąlytį galėjo turėti apie tūkstantis žmonių
  PSO: yra vilties kovojant su COVID-19  
  Policija ir pasieniečiai aktyviau patruliuos keliuose prie Lenkijos ir Latvijos
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos