01:12 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Lietuvoje per parą po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė devyni žmonės, be to, šeši šalyje nustatyti atvejai yra įvežtiniai

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) atskleidė naujų koronavirusinės infekcijos atvejų detales.

  Iš viso per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtintas 21 COVID-19 atvejis: 8 iš jų registruoti Vilniaus, 7 — Klaipėdos, 5 — Kauno apskrityse, 1 — Panevėžio apskrityje.

  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 9 žmonės, 6 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Įvežtinių atvejų per praėjusią parą registruoti 6.

  Įvežtiniai atvejai — iš Ukrainos, Uzbekistano, Lenkijos

  Trys iš per vakar patvirtintų įvežtinių atvejų nustatyti Klaipėdos apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmenims, grįžusiems iš Lenkijos, iš kurių vienas jaučia infekcijai būdingus simptomus. Dar vienam žmogui Klaipėdos apskrityje infekcija nustatyta, grįžus iš Ukrainos.

  Taip pat du įvežtiniai atvejai — iš Ukrainos ir Uzbekistano — patvirtini Kauno apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta į Kaune veikiančią logistikos įmonę dirbti atvykusiems užsieniečiams. Asmenys koronavirusui būdingų simptomų nejaučia, testuoti profilaktiškai.   

  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 9 žmonės

  Du atvejai, nustatyti per vakar parą Vilniuje, siejami su židiniu Vilniaus senamiestyje veikiančiame bare. Asmenims yra pasireiškę koronavirusui būdingi simptomai. Su šiuo židiniu šiuo metu siejami 6 atvejai. 

  Dar 7 žmonės — 4 Vilniaus, po 1 — Kauno, Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse — užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. 

  Šešių asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios

  Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 6 asmenys: po 2 Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse. 5 asmenys tirti dėl jaučiamų koronavirusui būdingų simptomų, 1 — profilaktiškai. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kas asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo. 

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2330 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 547 asmenų, 1689 — pasveiko.

  Lietuvoje karantinas buvo panaikintas birželio 17 dieną. Tačiau respublikoje veikia nepaprastoji padėtis dėl koronaviruso ir liko tam tikrų apribojimų. Nuo rugpjūčio Vyriausybė taip pat nusprendė grįžti prie privalomo kaukių dėvėjimo viešose vietose, tokiose kaip viešasis transportas, uždaros prekybos vietos ir masiniai renginiai.

  Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau kaip 20,4 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 743 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Klaipėdoje dėl COVID-19 bus tikrinamos kavinės, parduotuvės ir pramogų vietos
  PSO: yra vilties kovojant su COVID-19  
  Lietuvos gydymo įstaigos turi užtikrinti, kad gyventojai prisiskambintų į registratūrą
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos