18:33 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sekmadienį tapo žinoma apie taršą Klaipėdos uosto akvatorijoje. Kaip paaiškėjo, į aplinką pateko dyzelinas

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Pirmųjų mėginių, paimtų po incidento Klaipėdos uoste, rezultatai parodė didelę dyzelino koncentraciją, praneša Lietuvos aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Vanduo tyrimui buvo paimtas ties I ir II Melnrage. Paaiškėjo, kad kad iškart po įvykio tarša Baltijos jūros paviršiniuose vandenyse viršijo metinę ribinę normą.

  Taigi ties I Melnrage mėginių koncentracija siekė 2,2 miligramo litrui, o ties II Melnrage — 8,1 miligramo litrui. Teisės aktuose nėra reglamentuota momentinė koncentracijos ribinė vertė. Duomenų palyginimui – metinė ribinė koncentracijos vertė negali viršyti 0,2  miligramo litrui.

  Papildomi vandens ir smėlio mėginiai buvo paimti rugpjūčio 11 d. ties Melnrage, Girulius, Karkle, Palanga ir Smiltyne, siekiant sužinoti dyzelino koncentraciją vandenyje po teršalų surinkimo. Rezultatai laukiami šią savaitę.

  Gauti rezultatai bus lyginami su išsiliejimo dieną paimtų mėginių koncentracijos vertėmis.

  Sekmadienį pasirodė informacija apie taršą Klaipėdos uosto akvatorijoje. Ten buvo pastebėta naftos produktų dėmė. Dėl palankių klimato sąlygų dėmė buvo greitai surinkta.

  Tą pačią dieną Aplinkos apsaugos agentūros specialistai nuvyko į įvykio vietą ir paėmė vandens mėginius, skirtus išsiliejusių naftos produktų identifikavimui bei teršalų koncentracijai nustatyti. Pirmieji rezultatai parodė, kad incidento metu į aplinką pateko dyzelinas.

  Po visų duomenų gavimo ir jų analizės bus įvertinta žala gamtai.

  Tegai:
  Lietuva, aplinkos tarša, Klaipėdos jūrų uostas

  Svarbiausios temos