07:06 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad rugsėjo–spalio mėnesiais Kuršių mariose versliniais žvejybos įrankiais sugaunama didžioji dalis karšių, kuojų, sterkų ir kitų žuvų verslinio laimikio

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Parengtas Verslinės žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimo projektas, kuriame numatyta, kad verslinė žvejyba Kuršių mariose žuvų migracijos ir neršto laikotarpiais uždraudžiama, praneša Aplinkos ministerija.

  Pažymima, kad rugsėjo–spalio mėnesiais Kuršių mariose versliniais žvejybos įrankiais sugaunama didžioji dalis karšių, kuojų, sterkų ir kitų žuvų verslinio laimikio, tačiau šiuo laikotarpiu daugiausiai į žvejybos įrankius pakliūva ir nerštui į upes migruojančių žuvų — 75 proc. lašišų ir šlakių bei 73 proc. žiobrių.

  Pabrėžiama, kad pagal Buveinių direktyvos nuostatas šalys yra įsipareigojusios palaikyti šios direktyvos prieduose įrašytų rūšių gerą apsaugos būklę.

  "Žvejams verslininkams už laikiną žvejybos veiklos nutraukimą būtų mokamos kompensacijos pagal įmonių vidutines pajamas, kurias jos gaudavo pastaraisiais metais žvejodamos laikotarpiais, kuriais siūlomu įsakymo pakeitimu numatoma uždrausti žvejybą: rugsėjo–spalio ir balandžio–gegužės mėnesiais", — teigia aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

  Pranešime teigiama, kad HELCOM duomenimis, Rygos įlankos ir rytinės Baltijos lašišų išteklių grupės, kuriai priskiriama ir Lietuvos lašišų populiacija, lašišų reproduktorių ir rituolių gausumo būklė yra akivaizdžiai blogesnė, nei nustatytos ribinės vertės.

  Lietuvos šlakių populiacijos būklė ir vertinama kaip bloga. Mokslininkų nuomone, ši būklė siejama su per daug intensyvia lašišų žvejyba, vandens kokybe, nerštaviečių ir buveinių praradimu dėl pastatytų užtvankų. 

  Baltijos jūros žuvys
  © Sputnik
  Baltijos jūros žuvys

  Dar šia tema

  Alytuje bus rekonstruotas geležinkelio viadukas
  Aplinkos ministerija: atliktas miškų sanitarinės būklės patikrinimas
  Tegai:
  Lietuva, žvejyba, Kuršių nerija

  Svarbiausios temos