18:29 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (39)

  Įprasto granolos naudojimo kaip maisto pusryčiams ar užkandžio pietų metu, ją dažnai valgo tie, kurie mėgsta aktyviai vaikščioti, sportuoti, nes joje gausu maistinių medžiagų, suteikia sotumo jausmą

  Granola — pusryčiams tinkantis maistas arba užkandis, kuriame yra avižų, riešutų ir medaus, o kartais ir kitų kruopų, kurie kepami iki traškumo. Kepimo metu mišinys periodiškai maišomas, kad būtų trupinių konsistencija, panaši į pusryčių košes. Į mišinį kartais dedami džiovinti vaisiai, tokie kaip razinos ar datulės.

  Granolos nauda organizmui

  Įprasto granolos naudojimo kaip maisto pusryčiams ar užkandžio pietų metu, ją dažnai valgo tie, kurie mėgsta aktyviai vaikščioti, sportuoti, nes joje gausu maistinių medžiagų, suteikia sotumo jausmą.

  Гранола с кокосовой стружкой и фруктами
  © Sputnik
  Granola su kokoso drožlėmis ir vaisiais

  Sėklos, riešutai ir tyras aliejus suteikia sveikų riebalų. Gerieji riebalai reikalingi stabilizuojant spaudimą ir cholesterolio kiekį kraujyje.

  Vaisiai ir riešutai esantys granoloje suteiks naudingų vitaminų ir mineralų. Pavyzdžiui, migdolai padės stiprinti kaulus ir dantis (turi kalcio, magnio ir fosforo), o spanguolės padės šlapimo trakto veiklai, jose gausu vitamino E.

  Гранола с кокосовой стружкой и фруктами
  © Sputnik
  Granola su kokoso drožlėmis ir vaisiais

  Taip pat granola suteikia energijos ir neturi daug cukraus. Granoloje yra magnio, stimuliuojančios jo savybės pagerina maisto medžiagų pasiskirstymą kūne.

  Vienas iš skaniausių granolos paruošimo būdų — vaisinė granola su pasirinktu jogurtu, riešutų sviestu, kokoso drožlėmis, vaisiais.

  Iš pradžių į sriubai skirtą lėkštę įdedamas jogurtas (gali būti graikiškas arba su skoniu).

  Ant jogurto šalimais beriama granola ir kokoso drožlės.

  Ant viršaus dedame pasirinktus vaisius pagal skonį (šiuo atveju granata ir apelsinas), o ant viršaus — riešutų sviestas.

  Skanu, sotu ir sveika.

  Гранола с кокосовой стружкой и фруктами
  © Sputnik
  Granola su kokoso drožlėmis ir vaisiais
  Temos:
  Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (39)

  Dar šia tema

  Tiesa apie šviežias sultis: kaip gerti, kad nepakenktų kūnui
  Gydytoja įvardijo sveikiausius pusryčių patiekalus
  Tegai:
  pusryčiai, sveika mityba, sveikata

  Svarbiausios temos