07:06 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Taip pat jis pabrėžė, kad teisėjo ir teismų nepriklausomumas yra viena svarbiausių teisėjo ir teismų pareigų, turinti užtikrinti nešališkų teismų sprendimų priėmimą

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn Šiaulių apygardos teismo teisėją Raimundą Jurgaitį, suimti jį arba kitaip suvaržyti jo laisvę, bei sustabdė šio teisėjo įgaliojimus iki galutinio sprendimo ikiteisminiame tyrime arba baudžiamojoje byloje įsiteisėjimo, praneša Prezidentūra.

  Tai jis padarė atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro Evaldo Pašilio teikimą ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucija bei Lietuvos Respublikos teismų įstatymu.

  "Generalinio prokuroro sprendimu Šiaulių apygardos teismo teisėjo Raimundo Jurgaičio atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšininkavimo. Respublikos Prezidentui pasirašius šį dekretą, Šiaulių apygardos teismo teisėjui Raimundui Jurgaičiui galės būti įteiktas pranešimas apie įtarimą padarius nurodytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, atlikti kiti būtini procesiniai veiksmai", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad pagal Konstituciją teisėjas gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas arba kitaip suvaržyta jo laisvė tik gavus Lietuvos Respublikos Seimo, o tarp Seimo sesijų — Respublikos Prezidento sutikimą.

  Nausėda pabrėžė, kad korupcijos apraiškos griauna konstitucinius demokratinės teisinės valstybės pagrindus, nes skatina nepagarbą įstatymams ir sudaro prielaidas pažeisti žmogaus teises, pakerta visuomenės pasitikėjimą valstybe, jos institucijomis, demokratiniu valstybės valdymu ir teise.

  Taip pat jis pabrėžė, kad teisėjo ir teismų nepriklausomumas yra viena svarbiausių teisėjo ir teismų pareigų, turinti užtikrinti nešališkų teismų sprendimų priėmimą.

  "Bet kokiam kėsinimuisi pažeisti šią pareigą turi būti laiku užkertamas kelias, o teisėjo imunitetas negali tapti kliūtimi tiriant korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas ar prielaida išvengti baudžiamosios atsakomybės už jas", — rašoma pranešime.

  Nausėdos teigimu, teismų bendruomenė taip pat neturi likti abejinga, nes tik vieninga ir ryžtinga laikysena skatinant antikorupcinę kultūrą savo aplinkoje gali sumažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę bei sudaryti sąlygas visuomenės pasitikėjimo teismų sistema stiprinimui.

  Dar šia tema

  "Truputį pristabdėme kraujo praliejimą": Nausėda apie naujausią situaciją Baltarusijoje
  Nausėda pareiškė, kad Tichanovskaja palaikė jo planą dėl Baltarusijos
  Tegai:
  teisėjai, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos