16:37 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė trylika žmonių, vienas atvejis įvežtinis, šešių asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinta 20 koronavirusinės infekcijos atvejų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Pranešama, kad 12 iš jų registruota Kauno, 5 — Vilniaus, 2 — Klaipėdos apskrityse. Dar 1 atvejis per praėjusią parą patvirtintas Panevėžio apskrities gyventojui. 

  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 13 žmonių, 6 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą registruotas 1 įvežtinis atvejis.

  Įvežtinis atvejis — iš Indijos

  Koronavirusas patvirtintas Klaipėdos apskrityje gyvenančiam asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Indijos. Žmogus jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus.

  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 13 žmonių

  6 atvejai, nustatyti per vakar parą, siejami su protrūkiu Kauno senamiestyje veikiančiame "Adform kiemelyje" (Rotušės a. 20, Kaunas). Du iš šių asmenų yra darbuotojai, kiti — turėję sąlytį. 4 iš šių asmenų jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus, dviem jie nėra pasireiškę. Iš viso su šiuo židiniu dabar siejami 34 atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar.

  Taip pat 1 atvejis, praėjusią parą nustatytas Vilniaus apskrityje, siejamas su protrūkiu tarp meno atstovų. Asmuo bendravo su žmogumi, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, todėl buvo izoliacijoje. Tai 20-asis atvejis, siejamas su šiuo židiniu (įskaitant atvejus Vilniuje ir Kaune).

  Vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

  Dar 6 žmonės — 4 Kauno ir po 1 Panevėžio bei Klaipėdos apskrityse — užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. Visi asmenys jaučia koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

  6 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios

  Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 6 asmenys: 4 Vilniuje ir 2 Kaune. Didžioji dauguma jų — 5 — jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus. Vienas žmogus tirtas profilaktiškai, koronavirusui būdingi simptomai jam nėra pasireiškę.

  Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2436 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 637 asmenų, 1705 pasveiko.

  Šią savaitę, nuo rugpjūčio 17 d. iki rugpjūčio 23 d. imtinai, Ignalinos, Prienų, Kupiškio, Kauno, Šalčininkų, Vilniaus rajonų, taip pat Kauno, Visagino, Panevėžio, Klaipėdos miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos. Šiose 10 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas COVID-19 liga negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kam dabar rekomenduojama Rusijos vakcina nuo COVID-19
  PSO: yra vilties kovojant su COVID-19  
  Tegai:
  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), COVID-19

  Svarbiausios temos