10:13 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Nacionalinio operos ir baleto teatro bei Kauno valstybinės filharmonijos veikla bus atnaujinta po atskiro NVSC nurodymo

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Dviejose įstaigose — Nacionaliniame operos ir baleto teatre bei Kauno valstybinėje filharmonijoje — patvirtinti koronaviruso (COVID-19) atvejai, pirminiu NVSC Vilniaus ir Kauno departamentų specialistų vertinimu, yra susiję, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Epidemiologai šiuo metu dar negali pateikti konkretaus atsakymo, kaip infekcija išplito, bet pabrėžia, kad šis protrūkis vertinamas ne kaip protrūkis konkrečiose įstaigose, bet protrūkis tarp meno atstovų.

  Iš viso COVID-19 liga diagnozuota 20 asmenų, iš kurių dalis yra įstaigų darbuotojai, dalis — susiję asmenys. Nustatyta, jog sąlytį turėjo daugiau nei pustrečio šimto žmonių. Organizuojamas visų jų ir minimų įstaigų darbuotojų ištyrimas, turėjusiems sąlytį paskirta izoliacija.

  NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos Ginretos Megelinskienės teigimu, šiuo metu epidemiologai vertina galimas versijas, kaip infekcija išplito, tačiau galutinių išvadų kol kas dar nėra.

  "Šiuo atveju turime išties, nepabijosiu pasakyti — milžinišką skaičių sąlytį su sergančiaisiais turėjusių asmenų. Tai reiškia, kad visas pajėgas skiriame tam, kad visi šie asmenys būtų informuoti, kaip elgtis, būtų ištirti ir būtų užkirstas kelias tolimesniam infekcijos plitimui. Neabejotinai — tai svarbiausias mūsų darbas, siekiant tinkamai suvaldyti grėsmes", — sakė Megelinskienė.  

  Tuo tarpu, pasak jos, aišku, kad sąsajų abiejuose židiniuose tarp asmenų yra, tačiau, NVSC specialistų vertinimu, kol kas sunku nustatyti pirminį infekcijos šaltinį. 

  NVSC priminė, kad tiek Nacionalinio operos ir baleto teatro bei Kauno valstybinės filharmonijos veikla bus atnaujinta po atskiro NVSC nurodymo.

  Lietuvoje iš viso patvirtinti 2436 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 637 asmenys, 1705 pasveiko.

  Šią savaitę, nuo rugpjūčio 17 d. iki rugpjūčio 23 d. imtinai, Ignalinos, Prienų, Kupiškio, Kauno, Šalčininkų, Vilniaus rajonų, taip pat Kauno, Visagino, Panevėžio, Klaipėdos miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos. Šiose 10 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas COVID-19 liga negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  © Sputnik /
  Koronavirusas — mitai ir tiesa
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Paskelbti netikėti koronaviruso pandemijos padariniai
  Mokslininkai: dėl mitų apie koronavirusą mirė apie tūkstantis žmonių  
  SAM: COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 10-yje didelės rizikos savivaldybių
  Tegai:
  koronavirusas, Kaunas, Vilnius

  Svarbiausios temos