09:02 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pranešama, kad 23 žmonės užsikrėtė po kontakto su sergančiaisiais, 13 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nežinomos, dar 2 koronaviruso atvejai — įvežtiniai

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 38 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Lietuvoje iš viso patvirtinti 2474 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 647 asmenys, 1733 – pasveiko, 81 mirė. 

  Iš naujų atvejų 23 registruoti Vilniaus, 6 — Kauno, dar po 3 — Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse. Be to, 2 atvejai per vakar nustatyti Utenos apskrityje bei 1 — Telšiuose.

  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 23 žmonės, 13 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą registruoti 2 įvežtiniai atvejai.

  Įvežtiniai atvejai — iš Indijos ir Uzbekistano

  Koronavirusas patvirtintas Klaipėdos apskrityje gyvenančiam asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Indijos. Žmogus jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus.

  Antrasis iš per vakar nustatytų atvejų registruotas Kauno apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta į Kaune veikiančią logistikos įmonę dirbti atvykusiam užsieniečiui. Asmuo koronavirusui būdingų simptomų nejaučia, testuotas profilaktiškai. 

  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 23 žmonės, iš jų 18 siejama su židiniais

  11 atvejų, nustatytų vakarykštę parą, siejami su šeimos švente, vykusia rugpjūčio 1-ąją Trakų rajone. 7 asmenims pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai, likusieji jų nejaučia. 2 iš šių asmenų yra vaikai. Anksčiau buvo patvirtintas vienas susijęs atvejis (NVSC apie jį pranešė rugpjūčio 10 d.), tad iš viso su šiuo židiniu, nustatyta, yra susiję 12 infekcijos atvejų. Epidemiologinio tyrimo metu išsiaiškinta, kad šioje šeimos šventėje dalyvavo 16 asmenų. Nustačius pirmąjį atvejį, visi asmenys buvo izoliuoti.

  Dar 4 per vakar nustatyti atvejai — 2 Marijampolės apskrityje ir po 1 Kaune bei Vilniuje — yra siejami su laisvalaikio erdve Kauno senamiestyje (Rotušės a. 20, Kaunas). 1 iš šių asmenų pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai, kiti tirti kaip turėję sąlytį. Taigi, iš viso su šiuo židiniu siejami 38 COVID-19 ligos atvejai.  

  Dar 1 vakar patvirtintas atvejis siejamas su liepos 11 d. Šalčininkų rajone vykusia šeimos švente. COVID-19 liga patvirtina vaikui, kuriam ligos simptomai pasireiškę nebuvo. Iš viso su šia švente jau siejamas 21 koronaviruso atvejis, įskaitant patvirtintą per vakar parą.  

  Vakarykštę parą Vilniuje registruotas dar vienas susirgimas, siejamas su protrūkiu radijo stotyje "Power Hit Radio". Asmuo nėra darbuotojas. Šis atvejis — simptominis. Tai 3-iasis susijęs užsikrėtimo atvejis.

  Dar 1 atvejis (nustatytas Vilniaus apskrityje) siejamas su protrūkiu tarp meno atstovų. Šiam asmeniui pasireiškė COVID-19 ligai būdingi simptomai — temperatūra, uoslės, skonio praradimas. Tai 21-asis susijęs atvejis.

  Be to, nustatyta, kad 5 žmonės — 2 Kaune, 2 Vilniuje ir 1 Utenos apskrityje — užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. Visi šie asmenys jaučia koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

  13 asmenų užsikrėtimo aplinkybės neaiškios

  Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 13 asmenų: 6 Vilniuje, po 2 Kaune ir Klaipėdoje, dar po 1 — Marijampolės, Telšių ir Utenos apskrityse. Visi asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus.

  Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

  Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių — rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

  Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.
  © Sputnik
  Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Paskelbti netikėti koronaviruso pandemijos padariniai
  Rusijoje prasidėjo vakcinos nuo koronaviruso masinė gamyba
  Mokslininkai: dėl mitų apie koronavirusą mirė apie tūkstantis žmonių  
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos