02:09 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Baltarusijos žmonės gali kliautis Lietuvos parama, bei pažadėjo nepalikti šalies žmonių nelaimėje

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė pasipiktino, kad šalies valdžia, ir ypač Prezidentūra, rūpinasi ne Lietuvos, o Baltarusijos reikalais.

  Apie tai Venckienė parašė savo puslapyje Facebook

  "Lietuvos žmonės, reikalaudami tiesos apie Deimantę Kedytę, vejami nuo Prezidentūros. Prezidentūra rūpinasi ne Lietuvos reikalais, bet Baltarusijos. Rugpjūčio 13 dieną prezidentas  Nausėda pareiškė, kad Baltarusijos žmonės gali kliautis Lietuvos parama. Nausėda pažadėjo, kad Lietuva nepaliks Baltarusijos žmonių nelaimėje ir toliau teiks jiems humanitarinę pagalbą", — rašo ji.

  "Mes visada būsime atviri tiems, kurie kovoja už laisvę, demokratiją ir žmogaus teises", "Mes atidžiai stebime situaciją Baltarusijoje ir esame pasirengę padėti jos žmonėms, suteikdami prieglobstį persekiojamiems bei medicininę ir psichologinę pagalbą nukentėjusiems protestų dalyviams", — pateikia Venckienė šalies vadovo žodžius.

  Buvusi teisėja aršiai kritikuoja Lietuvos valdžią. Ypač dažnai ji primena glaudžius ryšius su konservatoriais palaikančios buvusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės klaidas. Anksčiau Venckienė priminė Grybauskaitės pažadą sustabdyti liustraciją, kurio ji taip ir neįvykdė. Venckienė padarė išvadą, kad buvusi prezidentė "nesulauks liustracijos pabaigos".

  Pati Venckienė Lietuvoje kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, antstolio veiklos trukdymu, sveikatai padaryta žala ir pasipriešinimu valstybės tarnautojai. Buvusi teisėja nepripažino kaltės. 

  Anksčiau paaiškėjo, kad iki 2020 metų liepos 2 dienos Jungtinių Tautų Organizacijos Priverstinių dingimų komitetas, paskelbęs Deimantės Kedytės paiešką, nurodė Lietuvai pranešti merginos adresą ir pateikti įrodymus, ar ji yra sveika. Po kelių dienų Venckienė pranešė, kad Lietuva JTO pranešė, kad Deimantei iki šiol teikiama psichologinė pagalba, tačiau ar ji gyva, JTO įrodymų nepateikė.

  Dar šia tema

  Linkevičius paragino politiškai izoliuoti Baltarusiją
  Pompėjaus Euroturas: su kuo JAV valstybės sekretorius atvyko į Europą ir su kuo išvyko
  Konservatoriai siūlo paskelbti sankcijas "Lukašenkos režimo" atstovams
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos