05:41 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Anot LSMU profesoriaus, respublikoje nebuvo dienos, kai nebūtų nustatytas nė vienas koronaviruso infekcijos atvejis

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesorius Mindaugas Stankūnas pareiškė, kad pirmoji koronaviruso banga niekada nesibaigė Lietuvoje.

  Vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

  Jis pažymėjo, kad pasaulyje daugėja naujų COVID-19 atvejų. Tačiau profesorius nemano, kad viruso plitimo atsinaujinimas jau paveiktose šalyse yra "antroji banga". Anot jo, galima kalbėti apie "antrąjį piką".

  Stankūnas pabrėžė, kad Lietuvoje nebuvo dienos, kai nebūtų nustatytas nė vienas užsikrėtimo atvejis, o aktyvių atvejų skaičius būtų priartėjęs prie nulio.

  "Pats mažiausias atvejų skaičius buvo fiksuotas liepos 4 d. ir tada mes šalyje turėjome 195 sergančiuosius. Tad sakyti, kad Lietuvoje stebime "antrąją bangą" mes negalime, nes niekada nebuvo pasibaigusi pirmoji. Tai kas vyksta Lietuvoje, tai yra "antrasis pikas", o ne "antroji banga", — parašė jis savo Facebook paskyroje.

  Profesorius mano, kad respublikoje nebus "antrosios ligos bangos", o atvejų skaičius ims mažėti ir pasieks tokį lygį, kad bus galima kalbėti apie "pirmosios bangos" pabaigą.

  "Manau, kad mes turėsime vieną bangą su keletu pikų, kurie bus didesni ar mažesni. Tas greičiausiai tęsis, kol bus sukurtos efektyvios medikamentinės priemonės — vakcina arba vaistai", — pasakė Stankūnas.

  Lietuvoje iš viso užfiksuota daugiau nei 2 470 koronaviruso atvejų.

  Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau nei 21,7 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 770 tūkstančių žmonių mirė.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Rusijos energetikos ministras susirgo koronavirusu
  Paskelbti netikėti koronaviruso pandemijos padariniai
  COVID-19 Lietuvoje: per praėjusią parą patvirtinta apie 40 koronaviruso atvejų
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos