06:39 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Tai yra galutinis mokėjimas pagal Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisą

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Su COVID-19 infekcija kovojantys gydymo įstaigų darbuotojai padidintus atlyginimus gaus ir už birželį, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Pabrėžiama, kad šioms išmokoms pervesta 6,6 mln. eurų. Tai yra galutinis mokėjimas pagal Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisą. Už darbą karantino metu COVID-19 gydžiusiems medikams iš viso skirta 24,5 mln. eurų.

  Pažymima, kad Valstybinė ligonių kasa (VLK) informuoja, jog gydymo įstaigų darbuotojams, dirbantiems su ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais ir sveikatos priežiūros specialistams, vykdantiems prevenciją užkrečiamųjų ligų židiniuose, papildomai nuo 60 iki 100 procentų didesnėms mėnesio algoms išmokėti šiomis dienomis pasieks 6,6 mln. eurų.

  Minėtos lėšos skirtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) rezervo dalies. Tuo pačiu skaičiuojama, kad padidintus atlyginimus už birželį gaus 10 tūkst. medikų, dirbančių 143 gydymo įstaigose.

  "Didesni atlyginimai su infekuotais ligoniais dirbantiems medikams buvo išmokėti jau už kovo mėnesį, tuomet iš PSDF rezervo šiam tikslui buvo skirta beveik 2,6 mln. eurų. Padidintiems balandžio ir gegužės atlyginimams iš PSDF buvo pervesta po 7,6 mln. eurų — didesnes algas kiekvieną mėnesį gavo daugiau kaip 10 tūkst. medikų", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad pagal minėto įstatymo pataisą — padidinti atlyginimai už darbą su COVID infekcija — Lietuvoje buvo numatyti mokėti iki karantino galiojimo mėnesio pabaigos, kuris šalyje buvo atšauktas birželio 16 dieną.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Epidemiologai mano, kad protrūkiai Kauno ir Vilniaus kultūros įstaigose turi sąsajų
  Didžiausią nerimą epidemiologams kelia židinys Kaune veikiančiame "Adform kiemelyje"
  Tegai:
  išmokos, medikai, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas

  Svarbiausios temos