02:17 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešime pažymima, kad dažniausiai testamentus sudaro vyresni kaip 70 metų asmenys. Registre yra 285 testamentai, kuriuos patikėjo saugoti jauni žmonės iki 30 metų

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Praėjusiais metais Lietuvoje buvo sudaryti maždaug 21 tūkst. naujų testamentų, praneša Teisingumo ministerija.

  Pažymima, kad Registrų centro Testamentų registre saugoma informacija beveik pusę milijono testamentų, kuriuos sudarė Lietuvoje gyvenantys asmenys.

  Pabrėžiama, kad duomenis apie testamentus registrui teikia notarai, teismai, Lietuvos konsuliniai pareigūnai užsienio valstybėse, Lietuvos notarų rūmai. Kiti asmenys, kuriems suteikta teisė patvirtinti testamentą, tokie kaip gydymo įstaigų vyriausieji gydytojai, laivų kapitonai, laisvės atėmimo vietų viršininkai ir kt., patys arba per savo įgaliotus asmenis privalo testamentus operatyviai perduoti notarui.

  "Nuo 2001 metų liepos 1 dienos veikiančiame registre, kuris padeda užtikrinti įpėdinių ir testatorių teises, įrašomi duomenys tik apie testamento sudarymo faktą. Informacija apie jo apie jo turinį, testatoriaus išreikštą valią ir paveldėtą turtą nėra kaupiama", — teigiama pranešime.

  Kiekvienais metais šiam registrui perduodama apie 20–23 tūkst. naujai sudarytų testamentų, šiais metais per pirmą pusmetį jų buvo 8 250.

  Pranešime pažymima, kad dažniausiai testamentus sudaro vyresni kaip 70 metų asmenys. Registre yra 285 testamentai, kuriuos patikėjo saugoti jauni žmonės iki 30 metų.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kada pensininkai gaus 200 eurų išmokas
  Užimtumo tarnyba praneša apie nedarbo lygio rekordą
  Tegai:
  Lietuva, Teisingumo ministerija

  Svarbiausios temos