03:17 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešimų apie grupės darbuotojų atleidimus daugiausiai gauta balandį — tai glaudžiai susiję su kovo 16 dieną šalyje paskelbta ekstremalia situacija ir karantinu

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Nuo kovo 16-osios iki šios savaitės buvo užfiksuota 70 pranešimų, 2920 numatomų atleisti darbuotojų, rašo Užimtumo tarnyba.

  Apibendrinus šiuos duomenis paaiškėjo, kad daugiausia apie atleidimą buvo įspėjami darbuotojai apdirbamosios gamybos, transporto ir saugojimo bei prekybos veiklas vykdančiose įmonėse.

  Pranešimų apie grupės darbuotojų atleidimus daugiausiai gauta balandį — tai glaudžiai susiję su kovo 16 dieną šalyje paskelbta ekstremalia situacija ir karantinu, kuomet dalis įmonių susidūrė su finansiniais sunkumais ir turėjo riboti savo veiklos apimtis dėl pasaulyje išplitusios koronaviruso infekcijos.

  Apdirbamosios gamybos įmonės apie atleidimus įspėjo 1146 darbuotojus (dvidešimt trys pranešimai), transporto ir sandėliavimo įmonės — 500 žmonių (septyni), prekybos bei transporto priemonių remonto — 269 (devyni pranešimai).

  Darbo organizavimo pakeitimai — dažniausia atleidimo priežastis, kurią nurodė 48 įmonės, informuodamos 2086 darbuotojus. Apie įmonės bankrotą dešimt įmonių įspėjo 360 darbuotojų, dėl įmonės likvidavimo septynios informavo 179 darbuotojus, dvi dėl reorganizacijos — 42 žmones, dar dvi dėl veiklos nutraukimo — 78 žmones ir viena įmonė dėl veiklos stabdymo — 175 žmones.

  Dar šia tema

  Ekonomistas paaiškino "didžiulio naujų bedarbių antplūdžio" Lietuvoje priežastis
  Užimtumo tarnyba papasakojo, kur Lietuvoje registruotas nedarbas augo labiausiai
  Skvernelis pareiškė, kad Lietuvos ekonomika atlaiko COVID-19 sukeltus iššūkius
  Tegai:
  atleidimas iš darbo, darbas, Užimtumo tarnyba

  Svarbiausios temos