10:46 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pranešime teigiama, kad jei izoliuotis turinčio asmens nebūtų nurodytoje izoliavimosi vietoje, laikoma, jog asmuo galimai pažeidė izoliavimosi reikalavimų laikymąsi, ir dėl to teisės aktų nustatyta tvarka būtų pradedamas administracinių nusižengimų tyrimas

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Buvo pradėta tikrinti, kaip asmenys, kuriems patvirtinta COVID-19 infekcija ir kurie gydosi namuose, bei su jais sąlytį turėję asmenys laikosi izoliavimosi taisyklių, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Pabrėžiama, kad tikrinimai pradėti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu. Atsitiktinės atrankos būdu per savaitę (2020 metų rugpjūčio 10–14 dienomis) NVSC patikrino 182 gyventojus iš 849, kurie privalėjo laikytis saviizoliacijos.

  Pažymima, kad iš 334 izoliuotis turinčių asmenų, kuriems patvirtinta lengva COVID-19 ligos forma ir kurių sveikatos būklė leidžia juos gydyti ambulatoriškai, kurių izoliavimo vieta namuose ar kitoje gyvenamojoje aplinkoje, NVSC patikrino 66 asmenis.

  "Įvertinus tai, kad visų izoliuotų žmonių patikrinti nėra galimybės, tikrinami atsitiktinai pasirinkti. Tokie tikrinimai pradėti neatsitiktinai, o reaguojant į žmonių nuogąstavimus, kad gali būti atvejų, kuomet nesilaikoma būtinos izoliacijos ir taip rizikuojama užkrėsti koronavirusu kitus. Tad pastarosios savaitės patikrinimų rezultatai, kai pažeidimų dėl saviizoliacijos reikalavimų laikymosi nenustatyta, leidžia džiaugtis atsakingu visuomenės požiūriu siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui", – sako SAM vadovas Aurelijus Veryga.  

  Iš 515 asmenų, įtariamų užsikrėtimu, bei asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga, kurių izoliavimo vieta namuose ar kitoje gyvenamojoje aplinkoje, NVSC patikrino 116 asmenų.

  Pranešime teigiama, kad jei izoliuotis turinčio asmens nebūtų nurodytoje izoliavimosi vietoje, laikoma, jog asmuo galimai pažeidė izoliavimosi reikalavimų laikymąsi, ir dėl to teisės aktų nustatyta tvarka būtų pradedamas administracinių nusižengimų tyrimas.

  "Kadangi visų izoliuotų asmenų patikrinti nėra galimybės, tikrinami atsitiktinai pasirinkti asmenys. Pastarosios savaitės patikrinimų rezultatai, kuomet pažeidimų dėl saviizoliacijos reikalavimų laikymosi nenustatyta, leidžia džiaugtis atsakingu visuomenės požiūriu siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui", — teigė NVSC vadovas Robertas Petraitis.

  Jis pridūrė, kad izoliacija yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės. 

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  COVID-19 Lietuvoje: per praėjusią parą patvirtinta apie 40 koronaviruso atvejų
  Mokslininkas sako, kad Lietuvoje bus keletas COVID-19 pikų
  Tegai:
  saviizoliacija, koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos