10:34 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Per praėjusią parą šalyje nustatyti du įvežtiniai atvejai — iš Baltarusijos ir Ukrainos, be to, po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 16 žmonių, 5 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 23 COVID-19 atvejai: po 6 iš jų registruota Kauno ir Panevėžio apskrityse, 5 atvejai patvirtinti Vilniaus apskrityje, dar po 2 — Klaipėdos ir Šiaulių bei po 1 Marijampolės ir Tauragės apskrityse, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). 

  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 16 žmonių, iš jų 9 siejami su židiniais

  Trys per vakar nustatyti atvejai (Kauno apskritis) yra siejami su laisvalaikio erdve Kauno senamiestyje (Rotušės a. 20, Kaunas). Visi asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus. Iš viso su šiuo židiniu, patikslintais duomenimis, siejami 46 COVID-19 ligos atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar parą.

  Dar trys atvejai, nustatyti vakar, siejami su šeimos švente Panevėžio apskrityje. Visi asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus. Šventėje iš viso dalyvavo 13  asmenų. Su židiniu šiuo metu siejami 4 koronaviruso atvejai, iš kurių pirmasis patvirtintas rugpjūčio 10 d.

  Vakarykštę parą Panevėžyje nustatytas dar vienas susirgimas yra siejamas su židiniu kavinėje-bare "Lotenė" (Parko g. 33A). Asmuo testuotas profilaktiškai, COVID-19 ligai būdingų simptomų nejaučia. Tai jau 4 užsikrėtimo atvejis, sietinas su šiuo židiniu.

  Dar vienas naujas koronaviruso atvejis siejamas su šeimos švente, vykusia rugpjūčio 1-ąją Trakų rajone. Šis atvejis — simptominis. Su šiuo židiniu, nustatyta, yra susiję 13 infekcijos atvejų, įskaitant patvirtintą per vakar parą.

  Dar vienas atvejis (nustatytas Vilniaus apskrityje) siejamas su protrūkiu tarp meno atstovų. Šiam asmeniui pasireiškė COVID-19 ligai būdingi simptomai — uoslės, skonio praradimas. Tai 24-asis susijęs atvejis.

  Be to, nustatyta, kad 7 žmonės — po 2 Kaune, Vilniuje, Panevėžyje ir 1 Šiaulių apskrityje — užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. Visi šie asmenys jaučia koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

  Įvežtiniai atvejai — iš Baltarusijos ir Ukrainos

  Per praėjusią parą registruoti du įvežtiniai atvejai.

  Abu per vakarykštę parą patvirtinti įvežtiniai COVID-19 ligos atvejai nustatyti Klaipėdos apskrityje. Vienas asmuo į Lietuvą atvyko iš Ukrainos, kitas — iš Baltarusijos.

  Pažymima, kad asmenys koronaviruso infekcijai būdingų simptomų nejaučia.

  Penkių asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios

  Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 5 asmenys: po vieną Kauno, Vilniaus, Marijampolės, Tauragės ir Šiaulių apskrityse. Visi asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus.

  Vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

  Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2496 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 663 asmenų, 1739 — pasveiko.

  Visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių — rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

  Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau nei 21,7 mln. užkrato atvejų, daugiau nei 771 tūkst. žmonių mirė.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Vilniuje pagerbtas Uhano gydytojas, kuris pirmas pranešė apie COVID-19 grėsmę
  Nausėda ragina ruoštis kovai su galima antrąja pandemijos banga
  Pranešama, kad visi atsitiktine tvarka patikrinti asmenys laikėsi izoliacijos
  Lietuvoje per parą nustatyti 23 nauji koronaviruso atvejai
  Tegai:
  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Lietuva, COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos