10:53 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pasak sveikatos apsaugos ministro, žmonės pernelyg atsipalaidavo ir dažnai pamiršta, kad COVID-19 niekur nedingo, ši liga tebėra tarp mūsų

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Laisvalaikį leidžiantys viešose erdvėse raginami neužmiršti saugumo reikalavimų, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pastaruoju metu sveikatos priežiūros specialistai fiksuoja užsikrėtimus koronavirusu apsilankius kavinėse, baruose, naktiniuose klubuose ar renginiuose.

  Lietuvos paštas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Taip pat pabrėžiama, kad žmonės, kurių užsikrėtimo aplinkybių epidemiologams nepavyksta nustatyti, taip pat neretai kaip galimas užsikrėtimo vietas įvardija lauko kavinėse, terasose, laisvalaikio erdvėse vykstančius renginius.

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, žmonės pernelyg atsipalaidavo ir dažnai pamiršta, kad COVID-19 niekur nedingo, infekcija tebėra tarp mūsų. 

  "Augantys užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiai labai neramina. Ypač tai, kad virusu užsikrečiama dažniausiai laisvalaikio, pramogų vietose. Tad labai svarbu atėjus į pramogų, laisvalaikio vietas laikytis saugumo reikalavimų — dėvėti kaukes, laikytis atstumų, dezinfekuoti rankas. Dabartinė situacija verčia imtis ir kitų griežtesnių priemonių. Pavyzdžiui, dėl šio klastingo viruso, plintančio tam tikrose vietose, gali tekti inicijuoti vietinius karantinus, izoliuoti tam tikrus sektorius", — sakė ministras.

  Epidemiologinai tyrimai rodo, kad infekcija ne tik išplinta už pramogų vietos ribų, bet plinta net į kitus regionus. Padėtį blogina ir tai, kad dalis žmonių nejaučia jokių simptomų ir negauna signalų apie savo ligą.

  Todėl epidemiologai ragina žmones, atėjusius praleisti laisvalaikio, tiek dėl savęs, tiek dėl aplinkinių neužmiršti tų infekcijos prevencijos pamokų, apie kurias labai intensyviai kalbėta pavasarį. Tokie paprasti dalykai kaip atstumo laikymasis, nosies ir burnos dengimas, rankų dezinfekavimas padeda apsisaugoti.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Pranešama, kad visi atsitiktine tvarka patikrinti asmenys laikėsi izoliacijos
  Lietuvoje per parą nustatyti 23 nauji koronaviruso atvejai
  NVSC atskleidė naujų COVID-19 atvejų Lietuvoje detales
  Tegai:
  koronavirusas, Aurelijus Veryga, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos