05:19 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tačiau kelionių organizatoriams ir toliau būtų palikta teisė susitarti su keliautojais pasiūlius jiems 12 mėnesių galiojantį kuponą kitai kelionei už tą pačią sumokėtą sumą

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Šiandien Vyriausybė posėdyje pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui pakeisti Civilinio kodekso nuostatą, kad, kelionių organizatoriui nutraukus sutartį su keliautoju, jam turi būti grąžinta visa sumokėta suma ne vėliau kaip per 14 dienų, teigiama ministerijos pranešime.

  Pažymima, kad anksčiau sumos buvo grąžinamos per 90 dienų.

  Ekonomikos ir inovacijų ministro Rimanto Sinkevičiaus teigimu, Seimui priėmus šiuos pakeitimus, bus panaikinta neatitiktis direktyvai ir išlaikytas Lietuvos, kaip teisinės ir besilaikančios kartu priimtų ES teisės aktų valstybės, autoritetas.

  Tuo pačiu bus užtikrinta turistų teisė atgauti lėšas už neįvykusią kelionę per 14 dienų.

  "Organizatoriams ir toliau būtų palikta teisė susitarti su keliautojais pasiūlius jiems 12 mėnesių galiojantį kuponą kitai kelionei už tą pačią sumokėtą sumą", — teigiama pranešime.

  Lietuvos paštas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pabrėžiama, kad bus sudaryta galimybė pasinaudoti specialiai kelionių organizatoriams sukurtomis likvidumo užtikrinimo priemonėmis: lengvatinėmis paskolomis atsiskaityti su turistais, atsisakiusiais kuponų, 50 proc. valstybės garantijomis kelionių organizatorių prievolių įvykdymui užtikrinti, kompensacijomis už organizuotą turistų pargabenimą iš užsienio valstybių po nepaprastosios padėties paskelbimo, parama diegti inovacijas, transformuoti verslą ir organizuoti darbuotojų mokymus.

  Šiems Civilinio kodekso pakeitimams dar turi pritarti Seimas.

  Dar šia tema

  VRM: aptartas pasirengimas galimai branduolinei avarijai Baltarusijos AE
  NVSC atskleidė naujų COVID-19 atvejų Lietuvoje detales
  Tegai:
  pinigai, kelionių organizatoriai, kelionės

  Svarbiausios temos