04:03 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Profsąjungos siūlymu, Vyriausybė per artimiausius dvejus metus palaipsniui turėtų perimti visą ikimokyklinio ugdymo finansavimą į savo rankas

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Lietuvos savivaldybės mokytojų sąskaita sutaupo 50 mln. eurų per metus, praneša Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjungos (LŠMPS) spaudos tarnyba.

  Siekdama išsiaiškinti, kiek savivaldybės finansuoja ikimokyklinį ugdymą, LŠMPS atliko Lietuvos savivaldybių apklausą. Pagal galiojančius įstatymus, pusę pinigų ikimokyklinio ugdymo mokytojų atlyginimams skiria Vyriausybė, kitą pusę privalo skirti savivaldybės.

  "Skaičiai, švelniai tariant, šokiruoja. Iš surinktų duomenų atlikta analizė atskleidė, jog ikimokyklinio ugdymo mokytojų sąskaita savivaldybės sutaupo apie 50 mln. eurų. Privalėtų skirti beveik 100 mln., tačiau realiai skiria tik pusę. Preliminariais skaičiavimais ikimokyklinio ugdymo mokytojų Lietuvoje yra apie 10 tūkst. Tai reiškia, jog kiekvienas iš jų per mėnesį vidutiniškai negauna 400 eurų arba per visą Lietuvą nėra finansuojama virš 3700 ikimokyklinio ugdymo mokytojų etatų", — sako LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

  Apklausa atlikta po savivaldybių išreikšto noro decentralizuoti švietimo sistemos finansavimą ir visus pinigus skirti savivaldybėms tvarkytis savarankiškai.

  "Nuolat kartojame, jog toks sprendimas būtų didelė klaida. Iš savo narių visoje Lietuvoje girdime, kad savivaldybėms švietimas nėra prioritetas. Todėl nereikėtų stebėtis prastėjančiais mokinių rezultatais, kai mokytojais nesirūpinama", — pabrėžia profsąjungos vadovas.

  LŠMPS siūlymu, LR Vyriausybė per artimiausius dvejus metus palaipsniui turėtų perimti visą ikimokyklinio ugdymo finansavimą į savo rankas. Kitu atveju, pasak LŠMPS, situacija švietime ir toliau blogės.

  Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

  Dar šia tema

  Įvardyta, kaip atrodys naujieji mokslo metai
  Tegai:
  mokytojai, Vyriausybė, profsąjungos

  Svarbiausios temos