20:39 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Numatyta, kad už naujo neypatingojo statinio savavališką statybą skiriama bauda nuo dviejų tūkstančių iki devynių tūkstančių eurų

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Reido metu Kaune, Kaimelės gatvėje, statybos inspekcijos specialistai užfiksavo savavališkai pradėtas gyvenamųjų namų statybas, rašo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.

  Viename iš sklypų įrengti trijų gyvenamųjų namų pamatai, vienas namas pradėtas mūryti, du namai jau sumūryti, įrengti jų stogai.

  Pagal informacinėje sistemoje pateiktus duomenis nustatyta, kad prašymą dėl statybą leidžiančio dokumento (SLD) Kaimelės gatvėje, Kaune, statytojas yra pateikęs, tačiau nėra nurodęs, jog nori įsiteisinti jau statomus gyvenamuosius namus.

  Tam, kad užkirstų kelią vykdomoms savavališkoms statyboms, Statybos inspekcija statytojui surašė privalomuosius nurodymus nevykdyti jokių statinio ar jo dalies statybos darbų bei šešis savavališkos statybos aktus.

  Statytojo atstovui artimiausiu metu bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Numatyta, kad už naujo neypatingojo statinio savavališką statybą skiriama bauda nuo dviejų tūkstančių iki devynių tūkstančių eurų.

  Statybos inspekcija informuoja, kad per praėjusius metus už savavališkas statybas surašė 318 savavališkos statybos aktų. Dažniausiai statybų teisės normoms nusižengiama didžiuosiuose Lietuvos miestuose: praėjusiais metais Vilniuje išaiškinta 70, Kaune — 79; šiemet Vilniuje — 20, Kaune — 30 savavališkos statybos atvejų.

  Tuo tarpu, 2013 metais savavališkos statybos atvejų nustatyta dvigubai daugiau nei 2019 metais — net 618. Statybų inspekcijos specialistai pažymi, kad dėl didėjančio gyventojų sąmoningumo, plečiamų konsultavimo būdų ir duomenų atvėrimo iniciatyvų mažėja grubių statybos pažeidimų skaičius.

  Iš praėjusiais metais nustatytų savavališkos statybos atvejų net 49,54 proc. sudarė naujo statinio statyba, 26,79 proc. — statinio rekonstrukcija, 16,42 proc. — statinio paprastasis remontas.

  Dar šia tema

  Statybų įmonei ir jos direktoriui — baudos dėl nuslėptų beveik 33 tūkst. eurų mokesčių
  Du įmonės direktoriai kaltinami iššvaistę per 127 tūkst. eurų ir nemokėję mokesčių
  Tegai:
  Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, Kaunas

  Svarbiausios temos