00:05 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad išvalius sąnašas, lietaus vanduo greičiau suteka į kolektorius, sumažėja kiemų ir gatvių užtvindymo tikimybė

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Valomi daugiabučių kiemų lietaus surinkimo šuliniai, praneša "Grinda" savo Facebook paskyroje.

  "Iki rudens likus mažiau nei dviem savaitėms, sinoptikai vis dažniau kalba apie artėjančias orų permainas — nors šilumos netrūks, tačiau vis dažniau lis. Viena, kai tik vos vos pakrapnoja, bet visai kas kita, kai praūžia liūtis ir dėl kritulių gausos apsemiamos gatvės ir kiemai, užtvindomi rūsiai bei garažai", — rašoma pranešime.

  Pažymima, jog tam, kad liūčių padariniai būtų kuo mažesni, "Grindos" specialistai jau dabar imasi lietaus nuotekų surinkimo sistemos valymo darbų.

  Pranešime teigiama, kad specialistai jau sudėliojo maršrutus ir specialia technika pradeda valyti daugiabučių kiemuose esančius lietaus surinkimo šulinius.

  Pažymima, jog lietaus surinkimo šuliniai valomi hidrodinaminėmis mašinomis, aprūpintomis aukšto slėgio vandens siurbliais, kurie padeda išvalyti sąnašas lietaus nuotekų surinkimo šulinėliuose ir kolektoriuose.

  Išvalius sąnašas, lietaus vanduo greičiau suteka į kolektorius, sumažėja kiemų ir gatvių užtvindymo tikimybė.

  "Aukšto slėgio vandens srovės pagalba sąnašos įsiurbiamos į specialias talpas. Plovimui naudojamas išsiurbtas iš vamzdyno vanduo — jis filtruojamas ir gali būti naudojamas dar ir dar kartą", — teigiama pranešime.

  "Grinda" praneša, jog Vilniaus mieste prižiūri daugiau nei 1200 km lietaus nuotekyno magistralinių inžinerinių tinklų, daugiau nei 53 tūkst. šulinių, 24 tūkst. lietaus surinkimo šulinėlių.

  Dar šia tema

  Nusistovėjus karštiems ir sausiems orams, "Grinda" drėkina Vilniaus gatvės
  "Grinda" prisideda prie Vilniaus želdynų gerinimo  
  Tegai:
  valymas, vanduo, lietus, Grinda

  Svarbiausios temos