21:24 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos kultūrinis gyvenimas (26)

  "Atostogų Vilniuje" projektas prasidėjo vasaros pradžioje ir vyko kas antrą vasaros savaitgalį — Vilnius pavirsdavo vis kita užsienio šalimi

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Paskutinį vasaros savaitgalį Vilniuje vyks "Japoniškos atostogos". Apie tai rašo sostinės miesto savivaldybė.

  Vilniaus senamiestis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Šios "atostogos" užbaigs visą vasarą trukusį "Atostogų Vilniuje" projektą.

  Renginio metu bus galima išvysti ir sudalyvauti senovinėms japonų religinėms apeigoms pademonstruoti skirtame "Mikoshi parade", kuris nusidrieks tarp Rotušės ir Katedros aikščių.

  Mikošiai — tai nešiojamos šventyklos, kurios buvo skirtos dievų perkėlimui iš vienos vietos į kitą. Japonai tikėjo, kad šioje šventyklėlėje laikinai apsigyvena tos vietos dievybė, kurią vietiniai gyventojai apnešioja aplink rajoną, taip pašventindami gyventojus, jų turtą, o ir dievybė gali apžiūrėti savo valdas.

  Šeštadienį, nuo 18:00, Rotušės aikštėje bus transliuojamas specialiai šiam savaitgaliui sukurtas Japonijos grupių "YeYe" ir "Sawa Angstrom" koncertas, bus galima išvysti ritualinius japoniškus šokius "Bono dori", skirtus pasveikinti į gyvųjų pasaulį sugrįžusias protėvių dvasias, kitus unikalius ritualus.

  Prie šių atostogų prisijungs ir festivalio "Now Japan" renginiai — bus pristatyti trys unikalų braižą turintys kūrėjai: iliustratorė Yuko Shimizu, skaitmeninis dailininkas ir animatorius Kazuki Takakura bei bonsai menininkas Kęstutis Ptakauskas.

  Taip pat "Japoniškų atostogų" vyks gongų garsų koncertas, pažintis su japonų literatūra ir kalba, senovinių japoniškų eilėraščių dainavimas "shigin", tradiciniu kimono rūbu bei popkultūros reiškinys "cosplay", arbatos ceremonija, nykštukinių medelių bonsų auginimo menas.

  Bus galima išvysti japoniškų kardų sporto "kendo" demonstraciją, susipažinti su šiuolaikiniu Rytų kovos menu aikido, laikomu vienu gražiausių šiuolaikiniu Japonijos kovos menu. Keliautojas Evaldas Karalius pasakos apie savo kelionę pėsčiomis po 88 Japonijos šventyklas daugiau nei 1000 metų senumo keliu.

  Turistai Vilniuje galės mėgautis ir išskirtiniu kinu apie neatsiejamas Japonijos tradicijas, ypatingąja japonų animacija.

  "Atostogų Vilniuje" projektas prasidėjo vasaros pradžioje ir vyko kas antrą vasaros savaitgalį — Vilnius pavirsdavo vis kita užsienio šalimi. Per šią vasarą vilniečiai ir miesto svečiai turėjo progą išsamiau susipažinti su Italijos, Prancūzijos, JAV, Ispanijos, Indijos, Vokietijos kultūra.

  Temos:
  Lietuvos kultūrinis gyvenimas (26)

  Dar šia tema

  "Ispaniškos atostogos" Vilniuje: pačių įdomiausių renginių gidas
  Kaip Vilnius tapo Paryžiumi. "Prancūziškos atostogos" nuotraukose
  Vilniaus afiša: kaip praleisti pirmąjį rugpjūčio savaitgalį
  Tegai:
  renginiai, Vilnius

  Svarbiausios temos