08:37 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Aurelijaus Verygos sprendimu siekiama užtikrinti, kad net ir kelioms dienoms iš užsienio šalių atvykę komercinius vežimus vykdantys užsieniečiai be reikalo nevaikščiotų po miestą ir neužkrėstų kitų žmonių

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Nuo šiol tarptautinius komercinius vežimus vykdantys užsieniečiai, atvykę į Lietuvą trumpiau nei 72 valandoms, privalės izoliuotis iki savo išvykimo iš Lietuvos dienos, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  "Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu siekiama užtikrinti, kad net ir kelioms dienoms iš užsienio šalių atvykę komercinius vežimus vykdantys užsieniečiai be reikalo nevaikščiotų po miestą ir neužkrėstų kitų žmonių", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad iki šiol galiojo išimtis, pagal kurią užsieniečiai, ekipažų ir įgulų nariai, dirbantys tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdantys tarptautinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, atvykę į Lietuvą ne ilgesniam nei 72 val. laikotarpiui iki išvykimo iš Lietuvos dienos, galėjo nesiizoliuoti.

  Koronaviruso testai
  © AFP 2020 / GIL COHEN-MAGEN

  Trečiadienį patvirtintu operacijų vadovo sprendimu ši išimtis panaikinta.

  Taip pat teigiama, kad siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui ir toliau lieka galioti tvarka, pagal kurią užsieniečiai, ekipažų ir įgulų nariai, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse arba vykdo juos visų rūšių transporto priemonėmis ir Lietuvos teritorijoje lieka ilgiau nei 72 val., turi kreiptis į COVID-19 ligos tyrimus atliekančią įstaigą ir atlikti koronaviruso testą. Pranešama, kad tai reikia padaryti ne vėliau kaip per 24 valandas nuo tada, kai sueina 72 valandų terminas.

  "Be to, ir toliau lieka galioti tvarka, pagal kurią užsieniečiams — ekipažų ir įgulų nariams, vykdantiems tarptautinius komercinius vežimus, izoliacija privaloma nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau kaip 14 dienų, nepriklausomai nuo numatomo buvimo Lietuvos Respublikos teritorijoje laiko", — rašoma pranešime.

  Pažymima, kad naujoji tvarka numatyta valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendime.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Kaune siūloma įvesti papildomas kovos su COVID-19 priemones
  Lietuvoje per parą nustatyti 32 nauji koronaviruso atvejai
  Tegai:
  saviizoliacija, sunkvežimis, koronavirusas

  Svarbiausios temos