16:10 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Stojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičius šiemet didžiausias per pastaruosius ketverius metus (nuo 2016 metų)

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Per pagrindinį bendrojo priėmimo etapą prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose pateikė 29,4 tūkst. stojančiųjų, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

  Pažymima, kad tai beveik 10 proc. daugiau nei praėjusiais metais, kai jų buvo 26,8 tūkst.

  Stojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičius šiemet didžiausias per pastaruosius ketverius metus (nuo 2016 metų).

  Pranešama, kad daugiau kaip 13,6 tūkst. stojančiųjų tenkina valstybės finansuojamoms vietoms nustatytus reikalavimus. Tai 1,8 tūkst. arba 15 proc. daugiau, negu praėjusiais metais buvo priimta per visus priėmimo etapus — 2019 metais studijų sutartis dėl valstybės finansuojamų vietų sudarė 11,8 tūkst. asmenų.

  "Galima konstatuoti, kad priėmimui į aukštąsias mokyklas nesukliudė nei pandemija, nei matematikos egzamino rezultatai. Itin svarbu, kad ir universitetams vieningai nusprendus laikytis vienodos kokybės kartelės ne tik stojantiesiems į valstybės finansuojamas, bet ir į mokamas studijų vietas, studentų skaičiai nemažėja", — teigia švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

  Šiais metais fiksuojamas rekordinis pedagoginių studijų populiarumas. Palyginti su 2019 metais jis išaugo dvigubai. Pirmąkart per kelerius metus, kai jas pasirinkusiųjų skaičiai kasmet mažėjo, šiemet norą tapti būsimaisiais pedagogais išreiškė net 2,2 tūkst. stojančiųjų, iš jų 1,3 tūkst. pirmuoju pageidavimu.

  Koronaviruso testai
  © AFP 2020 / GIL COHEN-MAGEN

  Pabrėžiama, jog šiemet pedagoginėms bakalauro studijoms numatomos skirti 585 valstybės finansuojamos studijų vietos, o praėjusiais metais į pedagogines bakalauro studijas iš viso įstojo 429 asmenys.

  Galutiniai bendrojo priėmimo pagrindinio etapo rezultatai paaiškės iki šeštadienio vidurdienio, kai stojantiesiems bus išsiųsti kvietimai studijuoti.

  Pranešama, kad studijų sutartys su pakviestaisiais aukštosiose mokyklose bus pasirašomos rugpjūčio 24–26 dienomis. Papildomas priėmimas į likusias laisvas studijų vietas vyks rugpjūčio 28–31 dienomis. Pasirinkusiems profesinio mokymo įstaigas kvietimai pasirašyti sutartis jau yra išsiųsti, sutarčių pasirašymas vyksta iki rugpjūčio 21 dienos.

  Taip pat pažymima, kad didžiausio stojančiųjų dėmesio susilaukė inžinerija ir inžinerinės profesijos: daugiau nei 4 tūkst. Paslaugų asmenims sritį renkasi 3,7 tūkst. stojančiųjų, sveikatos priežiūrą — per 2 tūkst. stojančiųjų. 

  Dar šia tema

  Ant viruso bangų. Šalys ruošiasi naujiems protrūkiams
  Specialistai priminė rekomendacijas apie vaikų prie ekranų praleidžiamą laiką
  Tegai:
  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, prašymas, profesinio mokymo įstaigos, Lietuva, universitetai

  Svarbiausios temos