19:17 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Vyriausybės sprendimu dėl nestabilios epidemiologinės padėties vėl įvedamas privalomas kaukių režimas renginiuose

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad kaukių nešiojimas renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyks lauke, ar viduje, įsigalios jau penktadienį.

  Kaip spaudos konferencijoje pranešė Veryga, padėtis dėl COVID-19 šalyje negerėja ir dėl to reikia naujų sprendimų. Vienas jų — privalomas kaukių dėvėjimas renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyks lauke, ar viduje.

  "Čia kalbame apie organizuojamus renginius, kur organizatorius yra įpareigojamas užtikrinti, kad būtų laikomasi atstumų ir dalyviai, kurie ten ateina ir dalyvauja, dėvėtų tokias priemones", — sakė Veryga.

  Ministras taip pat sureagavo į socialiniuose tinkluose plintančius skelbimus, kuriuose parduodamos iš užuolaidų ar tinklelio pagamintos kaukės ir nurodoma, kad tokios kaukės neva apsaugo nuo baudų. Veryga pabrėžė, kad kaukių tikslas nėra tik apsisaugoti nuo baudų, o ir pačios baudos, anot jo, nėra skirtos tik tam, kad į biudžetą būtų surinkta kuo daugiau pinigų.

  "Kaukė yra skirta ne tam, kad negautumėte baudos. Jos tikslas yra šiek tiek kitoks ir tų baudų tikslas yra ne tam, kad prisirinktumėme pinigų į biudžetą. Kaukės turi atitikti keletą kriterijų: sudaryti fizinį barjerą oro lašeliams patekti į kvėpavimo takus, taip pat būti kelių medžiagų sluoksnio, tankaus audinio. Kaukė turi būti vientisa, be skylių, nes ir tokių kūrybiškų variantų matėme, kur paliekamos angos įvairiems tikslams savo kaukėse. Jeigu tai yra skylėtas daiktas, natūralu, kad jis nesaugo. Aišku, kaukė turėtų būti ir reikiamo dydžio bei ją reikia dėvėti taip, kad ji uždengtų ir burną, ir nosį. Matome žmonių, kurie nešioja kaukes pasikabinę po smakru arba nuleidę po nosimi. Nosis taip pat turi būti uždengta", — paaiškino Veryga.

  Jis taip pat kreipėsi į skeptikus, kurie mano, kad kaukes dėvintys žmonės dūsta ir kenkia savo sveikatai. Veryga pabrėžė, kad gydytojai nuolat dirba su kaukėmis, chirurgai kartais jas ilgai naudoja operacijų metu ir, pasak ministro, nė vienas iš jų neužduso.

  Situacija naktiniuose klubuose

  Veryga taip pat pažymėjo, kad sutarta, jog šį savaitgalį didesnis dėmesys buvo skiriamas naktinių klubų darbui.

  Koronaviruso testai
  © AFP 2020 / GIL COHEN-MAGEN

  Anot jo, kitą savaitę Vyriausybė turėtų nuspręsti, ar laikas apriboti lankymąsi tokiose pramogų vietose ir tokią praktiką taikyti visoje šalyje.

  Ministras taip pat pranešė, kad savaitgalį vyksiančio renginio "Laisvės kelias" metu reikia laikytis saugos reikalavimų.

  Jis pabrėžė, kad renginyje reikia dėvėti kaukes, jei įmanoma — pirštines. Rekomenduojama neiti į renginį, jei turite peršalimo simptomų.

  Šiuo metu bendras koronaviruso atvejų skaičius respublikoje siekia 2528. 1747 pacientai pasveiko. Mirčių skaičius padidėjo iki 82.

  Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
  © Sputnik /
  Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Kaune siūloma įvesti papildomas kovos su COVID-19 priemones
  Lietuvoje per parą nustatyti 32 nauji koronaviruso atvejai
  Rugsėjį Vilniuje prognozuojami mažesni transporto eismo srautai
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos