08:21 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  NVSC darbuotojai yra užverčiami prašymais leisti palikti izoliavimosi vietą dėl tokių priežasčių kaip aplankyti gimines, nusikirpti plaukus ar pasimėgauti kitomis grožio procedūromis

  VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija, reaguodama į tai, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras sulaukia vis daugiau prašymų palikti izoliavimosi vietą dėl įvairiausių aplinkybių, kurios nėra numatytos izoliavimo taisyklėse, prašo žmonių, kurie privalo būti izoliacijoje, nepiktnaudžiauti betiksliais prašymais.

  Apie tai praneša SAM spaudos tarnyba.

  Verygos teigimu, pastaruoju metu NVSC darbuotojai yra užverčiami prašymais leisti palikti izoliavimosi vietą dėl tokių priežasčių kaip aplankyti gimines, nusikirpti plaukus ar pasimėgauti kitomis grožio procedūromis.

  "Labai prašome nepiktnaudžiauti tokiais prašymais, nes tai nėra gyvybiškai būtina. Juk manikiūras, pedikiūras ar kitos grožio paslaugos gali palaukti. Išimtys taikomos tik labai konkrečiais atvejais. Tai yra, kai reikia žmogui dėl sveikatos vykti pas gydytoją, į laidotuves arba, jei žmogus užima labai svarbias pareigas, be kurio nevyktų darbai. Žinoma, tokiais atvejais būtina laikytis visų su NVSC suderintų saugumo reikalavimų", — sako Veryga.

  NVSC direktorius Robertas Petraitis tvirtina, kad kreipdamiesi dėl priežasčių, kurioms esant negali būti išduotas leidimas palikti izoliavimosi vietą, žmonės ne tik apsunkina NVSC specialistų darbą, bet ir trukdo žmonėms, kurie šio leidimo prašo pagrįstai ir kuriems jo tikrai labai skubiai reikia.

  "Norime atkreipti dėmesį į tai, kad leidimai palikti izoliavimosi vietą išduodami tik išimtinais atvejais (esant tikrai svarbioms priežastims) ir tik epidemiologams įvertinus, ar nėra infekcijos išplitimo rizikos", — sako Petraitis.

  Svarbu atminti, kad gavus leidimą palikti izoliavimosi vietą ir toliau laikoma, kad žmogus yra izoliacijoje, t. y. jis privalo laikytis izoliacijos taisyklių. Leidimas jokiu būdu nesutrumpina izoliacijos termino, jis tik suteikia teisę įvykdyti leidime nurodytus veiksmus, t. y. nuvykti į nurodytą vietą nurodytu laiku ir tikslu.

  Visą sąrašą aplinkybių, dėl kurių gali būti išduotas leidimas palikti izoliavimosi vietą, galite rasti čia

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Įvardytas COVID-19 vakcinos šalutinis poveikis
  Paaiškėjo Pranckiečio COVID-19 testo rezultatai
  Mokslininkai išsiaiškino, ar COVID-19 išlieka šaldytame maiste  
  Tegai:
  Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos