06:27 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Mokslininkai sugebėjo padaryti išvadas po to, kai ištyrė mirusių COVID-19 pacientų blužnį ir limfmazgius

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Mokslininkai išsiaiškino pakartotinio užsikrėtimo koronavirusu priežastį. Atitinkamo tyrimo rezultatai skelbiami žurnale "Cell".

  JAV Masačusetso bendrosios ligoninės specialistai ištyrė mirusių COVID-19 pacientų blužnį ir limfmazgius ir nustatė, kad jiems trūksta gemalo centrų, kurie yra neatsiejama nuolatinio imuninio atsako dalis.

  Paaiškėjo, kad esant sunkiai COVID-19 eigai, tose vietose, kur paprastai yra gemalo centrai, susidaro labai daug signalinių molekulių — citokino TNF. Ekspertai padarė išvadą, kad tokiu atveju kai kurie pasveikę žmonės gali vėl užsikrėsti SARS-CoV-2 per kelis mėnesius ir ne vieną kartą.

  Nuo koronaviruso pandemijos pradžios pasaulyje nustatyta daugiau kaip 22,2 mln. atvejų, iš viso mirė 782 tūkst. žmonių. Lietuvoje pastaruoju metu vėl fiksuojamas užsikrėtimų augimas, Sveikatos apsaugo ministerija priėmė sprendimą griežtinti kaukių dėvėjimo tvarką, nuo penktadienio apsaugos priemones privaloma dėvėti visuose renginiuose, taip pat maisto tiekimo įstaigose.

  Penktadienio duomenimis, per parą Lietuvoje nustatyti 37 nauji atvejai. Iš viso — 2564, mirė jau 83 Lietuvos piliečiai.

  Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
  © Sputnik /
  Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos