09:47 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Emigracija Lietuvoje: priežastys, padariniai ir skaičiai (17)

  Manoma, kad šiuo metu Venesueloje gyvena apie 1 000 Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Rugpjūčio 21 dieną, įgyvendinant Asmenų perkėlimo į Lietuvą įstatymą, iš Venesuelos grįžo pirmieji 9 Lietuvos piliečiai, jų sutuoktiniai bei asmenys, turintys teisę į Lietuvos pilietybę. Apie tai praneša Užsienio reikalų ministerija.

  Литовские граждане вернулись из Венесуэлы
  Į Lietuvą grįžo pirmieji piliečiai iš Venesuelos

  Užsienio reikalų ministerija ir perkėlimą koordinuojanti Lietuvos ambasada Ispanijoje rūpinosi šių asmenų parvykimu — sutvarkė vizas, nupirko bilietus skrydžiui iš Madrido. Pagal Asmenų perkėlimo į Lietuvą įstatymą, atvykusiais pasirūpins Pabėgėlių priėmimo centras.

  Humanitarinei krizei Venesueloje toliau gilėjant, Lietuvos ambasada Ispanijoje bendrauja su beveik 50 Lietuvos piliečių arba lietuvių kilmės asmenų, kurie svarstytų persikelti į Lietuvą, jei tam būtų sudarytos sąlygos (suteikiamas būstas, darbas ir skatinama integracija). 

  Perkeliamiems asmenims bus padengtos kelionės išlaidos, suteiktas gyvenamasis būstas, skirtos išmokos įsikūrimui bei būtiniausioms reikmėms, vaikų ugdymui, teikiama parama lietuvių kalbos mokymuisi ir kita.

  Lietuvos gyventojų registro duomenimis, Venesueloje gyvena 187 Lietuvos piliečiai. Lietuvių bendruomenė Venesueloje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų. Manoma, kad Venesueloje gyvena apie 1 000 Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų.

  Prašymai dėl perkeliamo asmens statuso suteikimo bus priimami iki 2020 metų spalio 1 dienos.

  Temos:
  Emigracija Lietuvoje: priežastys, padariniai ir skaičiai (17)

  Dar šia tema

  Linkevičius: Lietuva pasirengusi suteikti prieglobstį Baltarusijos piliečiams
  Pragyvenimo išlaidų statistika Lietuvos Respublikoje — 2020
  Venckienė pasipiktino, kad valdžia nerimauja dėl Baltarusijos, o ne dėl savo piliečių

  Svarbiausios temos