00:46 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pranešama, kad Kauno klinikinėje ligoninėje mirė koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Mirusysis priklausė 70–79 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių ligų

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 37 COVID-19 infekcijos atvejai ir 83-ioji mirtis, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Pažymima, kad 20 atvejų registruota Vilniaus, 10 — Kauno, po 2 — Klaipėdos ir Utenos apskrityse. Dar po vieną atvejį patvirtinta Panevėžio, Marijampolės ir Tauragės apskrityse.   

  Pranešime teigiama, kad po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 29 žmonės, 7 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo metu dar nežinomos. Per praėjusią parą Marijampolėje registruotas 1 įvežtinis atvejis iš Belgijos.

  5 per vakar nustatyti atvejai, iš kurių 4 registruoti Kaune ir 1 Vilniuje, siejami su laisvalaikio erdve Kauno senamiestyje (Rotušės a. 20, Kaunas). Visi asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus. Iš viso su šiuo židiniu siejami 54 COVID-19 ligos atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar parą.   

  Kiti 3 vakar Vilniuje registruoti atvejai yra susiję su židiniu vienos dovanų čekius parduodančios įmonės administracijoje. Visi asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus.

  Buvo dezinfekuotos įmonės patalpos, asmenys, turėję sąlytį, izoliuoti, įmonės administracija darbą iki rugsėjo 2 dienos tęs nuotoliniu būdu. Pirmasis susirgimas šioje įmonėje siejamas su Panevėžio rajone vykusia šeimos švente.

  Dar vienas naujas atvejis Vilniuje yra siejamas choru, apie su kuriuo susijusius du naujus atvejus NVSC pranešė dar vakar. Asmuo jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Tai trečiasis susijęs atvejis.

  "Taip pat dar vienas, vakar Vilniuje patvirtintas atvejis, yra vertinamas kaip susijęs su protrūkiu menininkų gretose. Skaičiuojama, kad tai — 25-asis užsikrėtimo atvejis, įskaitant atvejus Vilniuje ir Kaune", — teigiama pranešime.

  Taip pat koronavirusas patvirtintas asmeniui, dirbančiam "Vilniaus vandenyse". Asmuo nuo rugpjūčio 7 dienos buvo izoliacijoje. Atvejis — simptominis. Šiuo metu turimais duomenimis, tai antrasis susijęs atvejis.

  Užupis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Dar vienas atvejis, patvirtintas per vakar parą, siejamas su protrūkiu Akademinėje kredito unijoje, Kaune. Asmuo yra darbuotojas. Tai 5-asis susijęs atvejis. Kaip užsikrėtė pirmasis žmogus, šiuo metu vis dar nėra aišku, tačiau kaip viena iš prielaidų nurodomas asmens apsilankymas restorane.

  Kitas naujas atvejis Kaune siejamas su Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriuje "Žibutė" registruotais susirgimais. Asmuo nėra įstaigos darbuotojas.

  Kiti du atvejai registruoti Utenos apskrityje (šeiminis protrūkis). Abu asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus. Su šiuo židiniu siejami 4 atvejai.

  "Be to, nustatyta, kad 14 žmonių — 9 Vilniaus, po 2 Klaipėdos ir Kauno bei 1 Tauragės apskrityse — užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga", — rašoma pranešime.

  Septynių asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios.

  Pranešama, kad Kauno klinikinėje ligoninėje mirė 83-ias koronavirusu užsikrėtęs asmuo. Mirusysis priklausė 70–79 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių ligų.

  Koronavirusas asmeniui buvo patvirtintas rugpjūčio 6 dieną. Asmuo bendravo su iš užsienio atvykusiais artimaisiais, kuriems vėliau buvo patvirtinta COVID-19 liga.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Turistai įvardijo pagrindinius kelionės sunkumus pandemijos metu
  Per parą šalyje nustatyti 37 nauji koronaviruso atvejai
  Tegai:
  mirtis, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos