06:30 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (106)

  Pagal Europoje gyvenančių lietuvių registracijų skaičių dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose, užtikrintai pirmauja JK lietuviai, antrojoje vietoje pagal registracijų aktyvumą — Vokietijos lietuviai, į trečiąją vietą išsiveržė lietuviai iš Norvegijos 

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Daugiau kaip 11 tūkstančių užsienyje gyvenančių lietuvių jau užsiregistravo balsuoti artėjančiuose Seimo rinkimuose, praneša Vyriausioji rinkimų komisija.

  Palyginti su 2016 metais, kai rugpjūčio pabaigoje balsuoti užsienyje buvo užsiregistravę 3900 rinkėjų, šiemet šis skaičius išaugo kone trigubai.

  Nagrinėjant užsienyje gyvenančių rinkėjų pasiskirstymą pagal amžių, jauniausi Lietuvos Respublikos rinkėjai gyvena Nyderlanduose — užsiregistravusių balsuoti šioje šalyje amžiaus vidurkis siekia 31,6 metus. Brandžiausi rinkėjai, kurių amžiaus vidurkis siekia 49,9 metus, šį rudenį Seimo narius rinks Izraelyje.

  Vyriausiam balsuoti užsienyje užsiregistravusiam rinkėjui šiais metais sukaks 98-eri, o jauniausiam šiuo metu dar tik 17, jis pilnametystės sulauks tik prieš pat galimą pakartotinį balsavimą Pasaulio lietuvių rinkimų apygardoje ir balsuoti galės tik spalio pabaigoje vyksiančio pakartotinio balsavimo metu.

  Pagal Europoje gyvenančių lietuvių registracijų skaičių dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose, užtikrintai pirmauja Jungtinės Karalystės lietuviai — jų VRK sistemoje registruota 3208.

  Antrojoje vietoje pagal registracijų aktyvumą — Vokietijos lietuviai. Jų VRK sistemoje registruota 1122. Į trečiąją vietą pagal registracijų skaičių išsiveržė Norvegijos lietuviai, kurie atsiuntė 771 prašymą.

  Už jų rikiuojasi Airijoje (658), Belgijoje ir Liuksemburge (582), Danijoje ir Islandijoje (484), Švedijoje (430) ir Nyderlanduose (427) gyvenantys ir balsavimo teisę turintys lietuviai.

  Už Europos ribų didžiausią pilietinį aktyvumą rodo Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių bendruomenė (1033). Didelis susidomėjimas balsavimu fiksuojamas ir Japonijos (apimančios Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje balsuoti pageidaujančius rinkėjus) regione, kur balsuoti registravosi 290 rinkėjų.

  Pagal VRK turimus duomenis, aktyviau balsuoti užsienyje registruojasi moterys, jos sudaro 61 procentą visų užsiregistravusiųjų, vyrai — 39 procentus.

  Didžioji dauguma lietuvių rinkimuose pageidauja balsuoti paštu. Dalis iš jų savo balsą planuoja atiduoti ambasadose ar konsulinėse įstaigose.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (106)

  Dar šia tema

  VRK vadovė papasakojo, kaip bus organizuojami rinkimai karantino metu
  Tegai:
  Seimas, Europa, rinkimai

  Svarbiausios temos