02:22 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Norvegijos visuomenės sveikatos instituto tyrimas rodo, kad vieno metro atstumo laikymasis koronaviruso tikimybę sumažina apie 80 proc.

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga savo Facebook paskyroje pristatė Norvegijos visuomenės sveikatos instituto tyrimo rezultatus, įrodančius socialinio atstumo naudą koronaviruso pandemijos metu. 

  "Puikūs kolegų iš Norvegijos pastebėjimai. Jų vertinimu, 1 metro atstumo laikymasis koronaviruso (COVID-19) tikimybę sumažina apie 80 proc., o kaukių dėvėjimas — apie 40 proc." — rašo ministras.

  Užupis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Skelbiama, kad naujausia sisteminė Norvegijos visuomenės sveikatos instituto apžvalga rodo, kad vieno metro ar didesnis atstumas sumažina infekcijos riziką maždaug 80 procentų. Tuo tarpu gyventojų naudojamos kaukės riziką sumažina tik maždaug 40 procentų.

  Ministras pažymi, kad Lietuva taip pat taiko šias priemones, atsižvelgdama į rizikingiausias viruso plitimo vietas.

  Augant naujų užsikrėtimų skaičiui Lietuvoje griežtinamos infekcijų kontrolės priemonės. Nuo rugpjūčio 21 dienos tiek lauko, tiek vidaus kavinėse privaloma dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones bei laikytis socialinio atstumo.

  Penktadienio ryto duomenimis, per visą laikotarpį respublikoje buvo patvirtinti 2564 COVID-19 atvejai. 1755 piliečiai pasveiko, 83 pacientai mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Per parą šalyje nustatyti 37 nauji koronaviruso atvejai
  Lietuvoje patvirtinta 83 mirtis nuo koronaviruso
  "Aš saugau save ir kitus, o tu?" Surplys ragina naudoti apsaugos priemones rudenį
  Tegai:
  COVID-19, Norvegija, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos