07:39 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pasak ministro patarėjos Linos Bušinskaitės, nuotraukas ar vaizdo įrašus su pažeidimus galima įkelti į specialų SAM Facebook puslapį

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Lietuvoje augant naujų užsikrėtimų koronavirusu skaičiui, griežtinamos ir infekcijų kontrolės priemonės. Penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pristatė naujausius pokyčius.

  Kalbėdamas apie saugumą švietimo įstaigose, ministras papasakojo, kad prievolės visiems atvykusiems į švietimo įstaigą matuoti temperatūrą buvo atsisakyta. Veryga pažymėjo, kad taip buvo nutarta po susitikimo su švietimo atstovais, pasak kurių matuoti temperatūrą visiems atvykstantiems į švietimo įstaigas bus labai sudėtinga.

  "Jiems fiziškai būtų sudėtinga užtikrinti tokią prievolę. Bet visos rekomendacijos neateiti, nesilankyti tiems, kurie karščiuoja, kad jie nelankytų ugdymo įstaigų, tos rekomendacijos nėra dingusios", — sakė Veryga. 

  Ministras akcentavo, jog rekomendacijos skirtos tam, kad ugdymo įstaigos savo veiklos nenutrauktų.

  "Kalbėjomės su švietimo įstaigų vadovais, kad yra labai svarbu galvoti apie tuos srautų atskyrimais, kad reikia daryti viską, kad ugdymo įstaigos savo veiklos nenutrauktų. Visos tos rekomendacijos yra skirtos tam, kad jei net ir įvyksta užsikrėtimas mokymosi institucijose, kad kaip galima mažesnė žmonių grupė nelankytų, o institucija galėtų dirbti", — kalbėjo jis.

  Be to, ministras pareiškė, kad atlikėjams ar sportuojantiems asmenims kaukių dėvėti nereikia. 

  "Nei sportuojantiems, nei atlikėjams kaukių dėvėti nereikia, nes tada nelabai yra prasmė sportuoti ar ką nors atlikinėti. Sunkiai įsivaizduoju atlikėją, kuriam reikia dainuoti užsidėjus kaukę. Arba sportininką, kuriam reikia intensyviai judėti su kauke. Bet visomis kitomis aplinkybėmis — ir tam pačiam sportininkui, ir atlikėjui, kol jis nesportuoja, nedainuoja, eina ar ko nors laukia — kaukę reikia dėvėti", — teigė ministras. 

  Spaudos konferencijos metu ministras paprašė visuomenės fiksuoti naktiniuose klubuose daromus pažeidimus.

  "Kviečiame tuos, kurie yra nusprendę nueiti užfiksuoti ir pastebėsite, kad yra tam tikrų problemų su taisyklių laikymusi, tai tą informaciją atsiųsti", — sakė ministras.

  Pasak ministro patarėjos Linos Bušinskaitės, šias nuotraukas ar vaizdo įrašus galima įkelti į tam skirtą Facebook puslapį — "Korona nemiega ir naktį". Vėliau ši informacija pasieks NVSC specialistus.

  Penktadienio ryto duomenimis, per visą laikotarpį respublikoje buvo patvirtinti 2564 COVID-19 atvejai. 1755 piliečiai pasveiko, 83 pacientai mirė.

  Nuo rugpjūčio 21 dienos tiek lauko, tiek vidaus kavinėse privaloma dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones bei laikytis saugaus atstumo.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Konservatoriai reikalauja užtikrinti gripo vakcinos Lietuvoje pakankamumą
  Ir vėl griežtinama tvarka: maisto ar gėrimo reikės laukti su kauke

  Svarbiausios temos