08:31 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba COVID-19 pandemijos metu vykdo tikslinius patikrinimus kavinėse, baruose ir prekybos vietose

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Per pastarąją savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai patikrino 270 šalies viešojo maitinimo ir prekybos įmonių, iš kurių beveik penktadalyje (19,6 proc.) nustatyta pažeidimų, skelbiama pranešime spaudai.

  Pažymėta, kad patikrinimai organizuojami atsižvelgiant į laiką ir vietą, kai tikėtini didžiausi lankytojų ar pirkėjų srautai. Patikrinimų metu VMVT inspektoriai kartu su savivaldybių atstovais vertina, kaip laikomasi reikalavimų dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) valdymo priemonių.

  Rugpjūčio 12–18 dienomis patikrinus 120 viešojo maitinimo įmonių, 21 iš jų nustatyta pažeidimų: neskelbiama informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę, nesudaryta galimybė tinkamai lankytojų rankų higienai ir dezinfekcijai, cukraus, druskos, padažų ir kt. maisto produktų bendro naudojimo indai ar pakuotės nedezinfekuojami po kiekvieno naudojimo, naudojamos daugkartinės staltiesės ar padėkliukai, nematuojama darbuotojų kūno temperatūra.

  Dar daugiau pažeidimų fiksuota prekybos įmonėse — 32 iš 150 patikrintų. Be bendrų pažeidimų, kai lankytojams neskelbiama informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę ar nesudaroma galimybė tinkamai jų rankų higienai ir dezinfekcijai, nustatyta ir kitų: neužtikrinamas dažnai liečiamų paviršių valymas ir dezinfekavimas, neužtikrinama, kad darbuotojai laikytųsi griežtos rankų higienos, nematuojama jų kūno temperatūra, netinkamai atliekamas paviršių ir aplinkos valymas ir dezinfekcija.

  Visi nustatyti pažeidimai pašalinti nedelsiant, patikrinimų metu. Atsakingi asmenys įspėti, jiems priminta, kad tęsiantis ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 infekcijos plitimo, prekybos ir viešojo maitinimo įmonės turi ir toliau griežtai laikytis higienos užtikrinimo priemonių.

  Dar šia tema

  VMVT ignoruoja zoologijos soduose uždarytų gyvūnų riziką užsikrėsti koronavirusu
  Vyriausybė į rudens sesijos darbų programą įtrauks daugiau nei 400 įstatymų projektų
  Per parą šalyje nustatyti 37 nauji koronaviruso atvejai
  "Aš saugau save ir kitus, o tu?" Surplys ragina naudoti apsaugos priemones rudenį
  Tegai:
  COVID-19, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos