11:12 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Anksčiau operacijų vadovo sprendimu švietimo įstaigų atstovams buvo pavesta tikrinti visų užeinančių temperatūrą, tačiau įstaigos kreipėsi su prašymu atšaukti tokią prievolę

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Švietimo įstaigoms nebelieka įpareigojimo matuoti temperatūrą, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Nuo penktadienio švietimo įstaigoms nebelieka įpareigojimo prie įėjimo tikrinti karščiuojančių (37,3 °C ir daugiau), ūmiomis viršutinėmis kvėpavimo ligomis sergančių ir kitų užkrečiamųjų ligų požymius (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) turinčių žmonių temperatūrą.

  Toks operacijų vadovo sprendimas priimtas ministerijai atsižvelgus į ugdymo įstaigų prašymą.

  Jos prašė ministerijos leisti nebetikrinti temperatūros, nes dėl didelių lankytojų srautų visiems ateinantiems matuoti temperatūrą būtų sudėtinga.

  Nauja tvarka galioja visoms ugdymo procesą organizuojančioms įstaigoms — pradinį, pagrindinį, vidurinį ugdymą, o taip pat aukštąjį mokslą, profesinį mokymą ir neformalųjį suaugusiųjų švietimą vykdančioms švietimo ir mokslo institucijoms.

  Visgi ministerija pabrėžia, kad karščiuojant ar prastai jaučiantis — į darželius, mokyklas, universitetus bei kitas ugdymo įstaigas nereikėtų eiti.

  Primenama, kad žmonės ir toliau turėtų būti sąmoningi. Tėvams nereikėtų leisti karščiuojančių, sergančių vaikų į darželius, mokyklas ir kitas ugdymo įstaigas, o studentai, jei prastai jaučiasi, karščiuoja, serga — neturėtų eiti į universitetus.

  Rankų dezinfekavimo priemonė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Варвара Гертье

  Pastaruoju metu vis daugėjant naujų koronaviruso atvejų, šalyje griežtėja saugumo reikalavimai. 

  Lietuvoje nuo penktadienio sugriežtinti kaukių dėvėjimo reikalavimai. Nuo šiol kaukes privalu dėvėti viešojo maitinimo įstaigose ir renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyksta uždaroje, ar atviroje erdvėje.

  O Vyriausybės sprendimu nuo rugpjūčio 1-osios apsaugines veido kaukes privaloma dėvėti viešajame transporte bei uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose, išskyrus atvejus, kai paslaugą teikti klientui su kauke nebūtų įmanoma.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos