18:30 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Duomenis galima pateikti internetu, o tie, kas negali užsiregistruoti internetu, bus apklausti telefonu arba aplankyti asmeniškai

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Lietuvoje prasidėjo Visuotinis žemės ūkio surašymas, praneša respublikos Statistikos departamento spaudos tarnyba.

  Žemės ūkio surašymas — didžiulis statistinis tyrimas, apimantis apie 160 tūkst. ūkininkų, šeimos ūkių, žemės ūkio bendrovių ir įmonių.

  Surinkę ir apdoroję duomenis, turėsime detalų Lietuvos žemės ūkio vaizdą: kiek šalyje yra ūkių, kiek juose dirba žmonių, koks žemės naudmenų plotas, gyvulių skaičius, kaip jie laikomi, kokio ploto įvairių augalų pasėliai, kokias metodais apdirbama žemė, kaip ji tręšiama.

  Tris savaites — iki rugsėjo 9 dienos — ūkininkai duomenis galės pateikti internetu per e. statistikos sistemą gyventojams. Tuos, kurie nesusirašys internetu, nuo rugsėjo 10 dienos lankys arba telefonu apklaus klausėjai.

  Žemės ūkio bendrovės ir įmonės savo statistinius duomenis visą mėnesį galės pateikti internetu nuo spalio 12 d. per e. statistikos sistemą.

  Per surašymą surinktų statistinių duomenų saugumą garantuoja Lietuvos oficialiosios statistikos įstatymas, jie bus naudojami tik statistikos reikmėms ir skelbiami tik apibendrinti. Su mokesčiais, socialiniu draudimu ir kitomis administracinėmis priemonėmis surašymas neturi nieko bendra.

  Tai jau ketvirtasis visuotinis žemės ūkio surašymas Lietuvos istorijoje. Pirmasis įvyko 1930 metais. Sovietmečiu duomenis apie žemės ūkio augalų pasėlius, sodus ir uogynus, gyvulių ir paukščių skaičių, traktorius ir kitas žemės ūkio mašinas bei ūkinius pastatus teikdavo kolūkiai ir tarybiniai ūkiai, o gyventojų pasodybinių sklypų duomenys buvo apskaičiuojami taikant imties metodus arba administracinius duomenis. Antrasis nepriklausomos Lietuvos žemės ūkio surašymas įvyko 2003 metais, o paskutinis — 2010 metais.

  Dar šia tema

  Lietuvoje padidėjo žemės ūkio produktyvumas
  Žemės ūkio ministerija paaiškino, kaip pasirūpinti augintiniais karantino metu
  Žemės ūkio ministerija į Lietuvą neleido atvykti šimtams lenkų ūkininkų
  Žemės ūkio ministras: įsileidus visus to norinčius, nebeliktų karantino prasmės
  Seimas patvirtino paramą smulkią žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims
  Tegai:
  visuotinis surašymas, žemės ūkis, Lietuva

  Svarbiausios temos