22:32 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad 17 naujų atvejų Vilniaus apskrityje yra susiję su židiniais, net šeši nauji atvejai yra įvežtiniai

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Lietuvoje per vakarykštę parą patvirtintas 41 COVID-19 atvejis, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Vakcinos nuo COVID-19 gamyba gamykloje Binnopharm, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

  Pažymima, kad 25 iš jų užregistruoti Vilniaus, 10 — Kauno, 3 — Utenos apskrityse. Dar du patvirtinti susirgimai užregistruoti Panevėžio apskrityje, 1 — Klaipėdos apskrities gyventojui.

  Net šeši įvežtiniai atvejai

  Trys atvejai užregistruoti Kauno apskrityje: 2 atvejai patvirtinti šeimos nariams, grįžusiems iš Prancūzijos, dar vienas įvežtinis atvejis nustatytas asmeniui, grįžusiam iš Rusijos.

  Taip pat po 1 COVID-19 ligos atvejį patvirtinta Klaipėdos ir Utenos apskrities gyventojams, grįžusiems iš Ukrainos bei dar vienam asmeniui Vilniaus apskrityje, į Lietuvą grįžusiam iš JAV.

  17 naujų atvejų Vilniaus apskrityje yra susiję su židiniais

  Vienas atvejis, nustatytas per praėjusią parą Kauno apskrityje, siejamas su židiniu UAB "Kelio ženklai", tai jau antras atvejis, susijęs su šiuo židiniu.

  Dar vienas atvejis Kaune yra siejamas su protrūkiu Lietuvos geležinkeliuose, pirmasis atvejis yra susijęs su protrūkiu Akademinėje kredito unijoje Kaune.

  Žmonės su kaukėmis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Майшев

  Šeši nauji atvejai Vilniuje yra siejami su choru, su juo susijusius atvejus NVSC pranešė anksčiau. Asmuo jaučia koronavirusui būdingus simptomus.

  Vienas atvejis Vilniaus apskrityje siejamas su protrūkiu Kaune veikiančiame grožio salone, apie su kuriuo susijusius atvejus NVSC pranešė anksčiau. Iš viso su šiuo židiniu siejama 12  COVID-19 ligos atvejų, įskaitant patvirtintą vakar. Vertinama, kad liga šiame grožio salone išplito nuo darbuotojo, kontaktavusio su užsikrėtusiuoju, kurio susirgimo aplinkybės siejamos su laisvalaikio erdve Kauno senamiestyje.

  Dar vienas atvejis Vilniuje siejamas su židiniu elektroninę prekybą vykdančioje įmonėje. Šiuo metu šiame židinyje užregistruoti 5 infekcijos atvejai.

  Vienas atvejis Vilniaus apskrityje vertinamas kaip šeiminis protrūkis. Asmuo bendravo su savo šeimos nariu, kuriam patvirtintas COVID-19 ligos atvejis.

  Dar vienas šeiminis protrūkis taip pat užregistruotas Vilniaus apskrityje. Užsikrėtė 3 šeimos nariai.

  Vakar užregistruoti 4 atvejai Vilniaus apskrityje su nebuvo niekuo nesusiję.

  Vienas atvejis užregistruotas Utenos apskrityje vertinamas kaip šeiminis protrūkis. Su šiuo židiniu siejami jau 6 atvejai.

  Vienas naujas atvejis Panevėžio apskrityje yra siejamas su židiniu Akademinėje kredito unijoje Kaune.

  NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 2635 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 770 asmenų, 1766 — pasveiko, mirė 84 žmonės.

  NVSC specialistai ragina žmones ir toliau laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių — rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos