19:46 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip teigiama pranešime, nors ir gyvena vienoje planetoje, žmonės elgiasi taip, lyg turėtų 1,6 planetos

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Europos Komisijos narys, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę, Virginijus Sinkevičius teigia, kad šiuo metu žmonija pradeda gyventi į minusą Žemės sąskaita. Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

  Pranešama, kad vakar buvo minima Žemės pereikvojimo diena.

  "Tai reiškia, kad iki šios dienos žmonija išnaudojo visus gamtinius resursus, kuriuos galėjo naudoti šiemet. Mūsų planetos ekosistemos nebesugebės atkurti to, ką pasiimsime per likusias šių metų dienas", — teigė jis.

  Jo teigimu, nors ir gyvena vienoje planetoje, žmonės elgiasi taip, lyg turėtų 1,6 planetos.

  Kaip teigia Sinkevičius, praėjusiais metais ši diena buvo minima liepos 29 dieną ir tai nėra progresas. Tą "progresą", jo teigimu, lėmė pasaulį sustabdžiusi pandemija.

  "Tačiau karantinas nėra būdas gelbėti planetą. Atsisakyti automobilio trumpoms kelionėms ir rinktis dviratį ar pasivaikščiojimą, pirkti ilgaamžiškesnes prekes, taisyti sugedusius produktus, o ne tiesiog juos išmesti ir pirkti naujus, atsisakyti vienkartinių plastiko gaminių ir t.t." — teigia Virginijus Sinkevičius.

  Pabrėžiama, kad tai trumpas sąrašas, kaip kasdieniniais įpročiais galima pakeisti Žemės pereikvojimo datą ne tik kitais metais, bet ir ateityje.

  Dar šia tema

  Atgimusios tradicijos: Rusija Baltijos jūroje parodė įspūdingą jėgą
  Stabdoma UAB Atliekų rūšiavimo centro aplinkai kenksminga veikla
  Tegai:
  Žemė, Virginijus Sinkevičius

  Svarbiausios temos