04:34 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pranešime teigiama, kad testavimo tvarka išlieka tokia pati: šiose didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Šią savaitę iki rugpjūčio 30 dienos imtinai bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Tyrimai bus vykdomi Kauno, Prienų, Trakų, Molėtų, Tauragės, Kupiškio, Kaišiadorių rajonų, taip pat Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus miestų gyventojams.

  Pažymima, kad šiose 10 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

  "Penktadienio, rugpjūčio 21 dienos duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 12,8. Intensyvesnis testavimas reikalingas tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinis rodiklis 100 tūkst. gyventojų viršija Lietuvos vidurkį bei yra didesnis už 5, ir per paskutines 14 dienų buvo nustatytas daugiau nei vienas užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejis", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad Kauno rajone sergamumo rodiklis siekia 45,6, Kauno mieste — 37,7, Prienų rajone — 31,0, Trakų rajone — 27,7, Molėtų rajone — 23,3, Klaipėdos mieste — 19,4, Tauragės rajone — 18,5, Kupiškio rajone — 18,3, Kaišiadorių rajone — 16,9, Vilniaus mieste — 16,7.

  Pranešime teigiama, kad testavimo tvarka išlieka tokia pati: šiose didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.

  Bendras užsikrėtusiųjų skaičius šiuo metu siekia 2673, 1766 piliečiai pasveiko.

  Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie dar vieną mirties nuo koronoviruso atvejį. Taigi, mirčių nuo naujojo viruso skaičius padidėjo iki 85.

  Šiuo metu izoliuojasi — ne tik su nustatytu koronavirusu, bet ir dėl kontakto su sergančiais, taip pat dėl ​​atvažiavimo iš koronaviruso paveiktų šalių — 3320 žmonių.

  Iš viso nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užregistruoti 159 įvežtiniai COVID-19 atvejai.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Rusijoje sukurta "antikovidinė" praleidimo sistema
  JAV oro linijų bendrovės lėktuve keleivės susipešė dėl kaukės — video
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos