07:36 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 2673 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 807 asmenys, 1766 — pasveiko

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 38 koronavirusinės infekcijos atvejai. 28 iš jų registruoti Vilniaus, 4 — Klaipėdos, 3 — Kauno, 2 — Utenos ir 1 Marijampolės apskrityse. Apie tai pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 27 žmonės, 8 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą registruoti 3 įvežtiniai atvejai.

  Įvežtiniai atvejai

  2 įvežtiniai atvejai per praėjusią parą nustatyti Klaipėdos apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmenims, į Lietuvą grįžusiems iš Švedijos ir Ukrainos. Abu atvejai — besimptomiai. 

  Dar 1 įvežtinis atvejis patvirtintas Vilniaus apskrityje. Asmuo į Lietuvą atvyko iš Ukrainos. COVID-19 ligai būdingų simptomų žmogus nejaučia.

  20 naujų atvejų yra siejami su židiniais

  9 nauji atvejai, per vakar parą registruoti Vilniuje, yra susiję choru, apie su kuriuo susijusius atvejus NVSC pranešė anksčiau. Iš viso su šiuo židiniu siejama jau 19 susirgimų.

  3 per vakar nustatyti atvejai Vilniaus apskrityje yra siejami su židiniu įmonėje "Intersurgical". Visi asmenys jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Šiuo metu registruoti 6 su šiuo protrūkiu susiję atvejai. Vertinama, kad židinys įmonėje turi sąsajų su šeiminiu protrūkiu Molėtų rajone.

  Dar 2 atvejai Vilniuje yra siejami su židiniu vienos dovanų čekius parduodančios įmonės administracijoje. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejami 6 užsikrėtimo COVID-19 liga atvejai.

  Be to, 2 nauji atvejai Vilniaus apskrityje siejami su UAB "Geruda". Iš viso su šiuo židiniu siejami 6 registruoti atvejai, įskaitant patvirtintus praėjusią parą.

  1 atvejis, nustatytas per praėjusią parą Kauno apskrityje, siejamas su židiniu UAB "Kelio ženklai". Tai jau 3-iasis atvejis, susijęs su šiuo protrūkiu.

  Temperatūros patikrinimas
  © Sputnik / Александр Кондратюк

  Dar 1 atvejis Kaune yra siejamas su protrūkiu Akademinėje kredito unijoje Kaune. Šiuo metu su židiniu iš viso siejama 10 susirgimų. NVSC priminė, jog, kaip užsikrėtė pirmasis žmogus, šiuo metu vis dar nėra aišku, tačiau kaip viena iš prielaidų nurodomas asmens apsilankymas restorane.

  Taip pat dar vienas, vakar Vilniuje patvirtintas atvejis, yra vertinamas kaip susijęs su protrūkiu menininkų gretose. Tai — 27-asis užsikrėtimo atvejis, įskaitant atvejus Vilniuje ir Kaune.

  Klaipėdoje per vakar parą registruotas antrasis susirgimas vienoje šeimoje. Asmeniui pasireiškė COVID-19 ligai būdingi simptomai.

  Be to, nustatyta, kad dar 7 žmonės užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga.

  8 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios

  Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 8 asmenys — 5 Vilniaus, po vieną Klaipėdos, Kauno ir Marijampolės apskrityse. Asmenys tirti dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų.

  Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

  Šalyje — 85-oji mirtis

  NVSC pranešė, kad Kauno klinikinėje ligoninėje mirė koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Tai 85-oji mirtis šalyje. Mirusysis priklausė 80–89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių ligų.

  COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta rugpjūčio 12 dieną. Nustatyta, kad mirusysis užsikrėtė po kontakto su sergančiu artimuoju namų aplinkoje.

  NVSC informavo, kad Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 2673 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 807 asmenys, 1766 — pasveiko.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Rusija gali pradėti eksportuoti koronaviruso vakcinas 2021 metais
  JAV oro linijų bendrovės lėktuve keleivės susipešė dėl kaukės — video
  SAM: COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 10-yje didelės rizikos savivaldybių
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos