10:20 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Laivai Baltijos jūroje dislokuojami siekiant "stiprinti saugumą jūroje ir užtikrinti NATO sąjungininkų solidarumą ir įsipareigojimą kolektyvinei gynybai"

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Pirmadienį NATO Nuolatinės parengties kovinių laivų 1-osios jūrų grupės (NATO NPKL1G, Gangl. Standing NATO Maritime Group One) fregatos NRP Corte-Real (F332) ir HCMS Toronto (333) prisišvartavo Klaipėdos uoste. Apie tai pranešė Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

  JAV karininkai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Имедашвили

  Siekiant užtikrinti koronaviruso prevenciją lavai nebus atviri visuomenei. Vizito metu SNMG1 laivų junginio vadas — flotilės admirolas Jose Antonio Mirones — susitiks su Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) vadu jūrų kpt. Giedriumi Premenecku.

  Kaip pranešama, laivai Baltijos jūroje dislokuojami siekiant "stiprinti saugumą jūroje ir užtikrinti NATO sąjungininkų solidarumą ir įsipareigojimą kolektyvinei gynybai". Planuojama, kad atplaukusios sąjungininkų fregatos dalyvaus bendrose pratybose su Lietuvos KJP laivais.

  Dar šia tema

  Vis dažniau ir dažniau: Rusijos naikintuvas virš Juodosios jūros perėmė NATO orlaivius
  Ekspertas: Lietuva kelia rimtą grėsmę Baltarusijai
  Tegai:
  laivai, NATO, Lietuvos kariuomenė

  Svarbiausios temos