09:02 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Taip pat pažymima, kad vakcinos nuo koronaviruso kelią stengiamasi sutrumpinti atsižvelgiant į pandemijos sukeltą situaciją bei visuomenės interesą kuo greičiau turėti veiksmingą vakciną

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Šiuo metu tik kelios potencialios vakcinos yra pasiekusios trečiosios klinikinių tyrimų fazės etapą, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pabrėžiama, kad PSO duomenimis, šiuo metu tiriamos daugiau kaip 169 skirtingos vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos. Šios vakcinos yra skirtingose tyrimų fazėse, o dauguma jų — beveik 140 — dar ikiklinikinių tyrimų fazėje.

  "Deryboms su potencialiais gamintojais yra sukurta speciali tarpvalstybinė darbo grupė, kur savo atstovą yra delegavusi ir Lietuva. Visos ES šalys sutarė, kad pirmiausia būtų skiepijami žmonės, prižiūrintys ir gydantys rizikos grupėje esančius pacientus, po to rizikos grupėje esantys žmonės ir kitos visuomenės grupės", — teigė SAM viceministrė Kristina Garuolienė.

  Pabrėžiama, kad vakcinos, kol yra įregistruojamos ir pasiekia žmogų, turi nueiti gana ilgą kelią, kuris trunka nuo kelerių iki dešimties ir daugiau metų.

  Viceministrės teigimu, mokslo pasaulis deda visas pastangas, kad vakcina nuo koronaviruso kuo greičiau pasiektų didžiąją dalį visuomenės.

  Taip pat pažymima, kad vakcinos nuo koronaviruso kelią stengiamasi sutrumpinti atsižvelgiant į pandemijos sukeltą situaciją bei visuomenės interesą kuo greičiau turėti veiksmingą vakciną.

  "Svarbiausias būdas pagreitinti vakcinos kūrimą — visų mokslininkų grupių bendradarbiavimas — dalijimasis sukaupta informacija. Kadangi sukurti efektyvią vakciną užtrunka gana ilgai ir neišvengiamai didelė dalis jų nebus registruotos, todėl ypač svarbu, kad mokslininkai dalintųsi žiniomis ir nekartotų jau žinomų klaidų", — sakė ji.

  Reguliuojančiosios institucijos yra įsipareigojusios kiek įmanoma greičiau vertinti vakcinų kokybę, saugumą ir veiksmingumą.

  Pranešama, jog prieš vakcinoms patenkant į rinką, pirmiausia, cheminės medžiagos, molekulės yra tiriamos laboratorijoje, mėgintuvėliuose. Tikrinamas veikliųjų medžiagų poveikis gyviems organizmams, saugumo savybės.

  Šie ikiklinikiniai tyrimai paprastai atliekami bent su dvejomis skirtingomis laboratorijos gyvūnų rūšimis — su pelėmis ir artimiausiais žmogui gyvūnais — beždžionėmis. Tuomet pereinama prie klinikinių tyrimų.

  Bendras per visą epidemijos laiką nustatytų užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius šiuo metu siekia 2673, 1766 piliečiai pasveiko.

  Vakcinos nuo COVID-19 gamyba gamykloje Binnopharm, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

  Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie dar vieną mirties nuo koronoviruso atvejį. Taigi, mirčių nuo naujojo viruso skaičius padidėjo iki 85.

  Šiuo metu izoliuojasi — ne tik su nustatytu koronavirusu, bet ir dėl kontakto su sergančiais, taip pat dėl ​​atvažiavimo iš koronaviruso paveiktų šalių — 3320 žmonių.

  Iš viso nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užregistruoti 159 įvežtiniai COVID-19 atvejai. 

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  SAM: COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 10-yje didelės rizikos savivaldybių
  Patvirtinti 38 COVID-19 atvejai: 27 iš jų užsikrėtė po kontakto su sergančiaisiais
  Tegai:
  Lietuva, vakcina, koronavirusas

  Svarbiausios temos