05:32 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (165)

  Be to, rudenį šalies mokytojams papildomai bus nupirkta dar beveik 600 nešiojamųjų kompiuterių

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Nuo rugpjūčio 24 dienos iki mokslo metų pradžios Lietuvos mokyklų mokytojams bus išdalyta 2800 nešiojamųjų kompiuterių. Apie tai praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

  Be to, mokykloms jau perduoti robotų rinkiniai ir kitos edukacinės priemonės, padedančios ugdyti pradinukų informatikos gebėjimus.

  "Pandemijos metu įvykę pokyčiai koreguoja ugdymo procesą, didėja informacinių technologijų poreikis. Jų įtraukimas į pamoką ne tik palengvina mokymosi proceso organizavimą, bet ir skatina mokymo formų bei užduočių įvairovę, ugdymosi patrauklumą", — sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

  Mokytojams skirti kompiuteriai bus dalijami visoms savivaldybėms proporcingai pagal pedagogų skaičių. Papildomų kompiuterių gaus tos mokyklos, į kurias atėjo naujų mokytojų. Rudenį mokytojams papildomai bus nupirkta dar beveik 600 nešiojamų kompiuterių.

  Be to, rudenį numatyta informacinėmis technologijomis aprūpinti ir daugiau specialių poreikių vaikų. Planuojama nupirkti 400 planšetinių kompiuterių, 13 interaktyvių mobilių stalų ir 40 multisensorinės įrangos komplektų. 

  Nauji skaitmeniniai įrenginiai dar vasarą pasiekė 100 mokyklų, apsisprendusių kartu išbandyti ir kurti informatikos turinį pradinėse klasėse. Atsižvelgiant į mokyklų pageidavimus ir pradinių klasių skaičių, mokykloms buvo nupirktos ir išdalintos planšetės, taip pat 175 nauji edukacinių robotų komplektai, per 200 kitų interaktyvių ugdymo priemonių komplektų, 10 interaktyvių ekranų su stovais. 

  Mokykloms, kuriose mokosi specialių ugdymosi poreikių turintys vaikai, vasarą nupirkta 10 interaktyvių kilimėlių rinkinių ir 385 įvairių tipų komunikatoriai, kurie padeda ugdyti vaikų komunikacinius gebėjimus, lavinti bendravimo įgūdžius. Rudenį šioms mokykloms papildomai bus perkama dar 13 interaktyvių mobilių stalų, 40 multisensorinės įrangos komplektų, 400 planšetinių kompiuterių.

  Šį pavasarį ministerija mokykloms jau yra nupirkusi ir išdalijusi per 35 tūkst. planšetinių ir nešiojamųjų kompiuterių, skirtų mokiniams. Dar 1425 kompiuterius mokykloms padovanojo įmonės ir individualūs asmenys.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (165)

  Dar šia tema

  Skvernelis: mokslo metai prasidės ugdymo įstaigose, o ne prie kompiuterių ekranų iš namų
  Įvardytas galimas kompiuterio klaviatūros keliamas pavojus  
  Tegai:
  Lietuva, mokykla, Švietimo ir mokslo ministerija

  Svarbiausios temos