17:00 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Mokslininkai pabrėžė, kad burnos skalavimo skysčiai negydo nuo COVID-19 ligos, bet gali greitai sumažinti virusų koncentraciją seilėse, burnos ertmėje ir gerklėje

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas pasidalino Vokietijos mokslininkų tyrimais, kurie įrodo, kad burnos skalavimo skysčiai gali sumažinti SARS-CoV-2 koncentraciją.

  Savo Facebook Čaplinskas rašo, kad virusologai ląstelių pasėlio tyrimuose pademonstravo, jog SARS-CoV-2 gali būti nukenksminti tam tikrais parduodamais burnos skalavimo skysčiais. Todėl jų vartojimas, pasak profesorių, galėtų padėti greitai sumažinti virusų koncentraciją, o tai būdų naudinga, pvz., lankantis pas stomatologą.

  ULAC vadovas aprašo, kad mokslininkai tyrė 8 rūšių Vokietijos vaistinėse parduodamą įvairios sudėties burnos skalavimo skystį pirmiausia sumaišydami jį su virusais ir įvairiomis trukdančiomis medžiagomis, kurios atkuria seilių burnoje poveikį. Mišinys buvo 30 sek. purtomas, imituojant gargaliavimą, po to, virusų koncentracijai nustatyti, buvo naudojamos ypač imlios SARS-CoV-2 vero E6 ląstelės ir vertinamas burnos skalavimo skysčio veiksmingumas. Pabrėžiama, kad visi tirti preparatai sumažino pradinę virusų  koncentraciją, o trijų rūšių burnos skalavimo skystis visiškai sunaikino virusus po 30 sekundžių.

  "Mokslininkai pabrėžė, kad burnos skalavimo skysčiai negydo nuo COVID-19 ligos ir neapsaugo nuo užsikrėtimo virusais, nes nesustabdo virusų replikacijos (gamybos) ląstelėse, bet gali greitai sumažinti  virusų koncentraciją seilėse burnos ertmėje ir gerklėje. Todėl koronavirusai galėtų plisti mažiau", — atkreipia dėmesį Čaplinskas.

  Pasak jo, reikia klinikinių tyrimų su pacientais, kurie galėtų atsakyti, ar šis poveikis pasireikš ir klinikinėje praktikoje, bei kiek laiko jis galėtų trukti.

  Pirmadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 2673 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 807 asmenys, 1766 — pasveiko. Vakar valstybėje buvo patvirtinta 85-oji mirtis.

  Pastaruoju metu vis daugėjant naujų koronaviruso atvejų, šalyje griežtėja saugumo reikalavimai. 

  Vyriausybės sprendimu nuo rugpjūčio 1-osios apsaugines veido kaukes privaloma dėvėti viešajame transporte bei uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose, išskyrus atvejus, kai paslaugą teikti klientui su kauke nebūtų įmanoma.

  Praeitą savaitę vėl buvo sugriežtinti kaukių dėvėjimo reikalavimai. Nuo šiol kaukes privalu dėvėti viešojo maitinimo įstaigose ir renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyksta uždaroje, ar atviroje erdvėje.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
  Tegai:
  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos