11:02 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  SAM duomenimis, daugiausia skambinantys į emocinės paramos liniją 1809 pasirinkdavo pokalbį su "Vilties linija"

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Balandžio viduryje įsteigus bendrą emocinės paramos telefono liniją 1809, maždaug per keturis mėnesius sulaukta beveik 5000 skambučių, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Pažymima, kad daugiausiai dėmesio sulaukė "Vilties linija", emocinę pagalbą teikianti suaugusiesiems. 

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, džiugina tai, kad vis daugiau žmonių supranta, kad kreipimasis pagalbos yra ne silpnumo, o stiprybės ir noro padėti sau požymis. 

  "Iš skambučių kiekio ir išsakytų problemų suprantame, kad įkurta linija taip pat prisidėjo, kad išgyventume šį visiems sudėtingą laiką. Pagalbos linija žmonėms tapo galimybe sunkiu momentu išsikalbėti", — pasakė ministras.  

  Primenama, kad paskambinę numeriu 1809 gyventojai gauna emocinę pagalbą, kurią suteikia emocinės pagalbos linijų savanoriai bei profesionalūs psichologai. Surinkę bendrąjį numerį 1809, žmonės gali pasirinkti, su kurios emocinės pagalbos linijos — "Vilties linijos" — skirtos suaugusiems, "Pagalbos moterims linijos", "Jaunimo linijos", "Vaikų linijos" ar "Sidabrinės linijos" — senjorams, savanoriais norėtų pasikonsultuoti. 

  Nemokama linija įkurta SAM, bendradarbiaujant su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Vyriausybe balandžio viduryje. Karantino metu buvo ne tik svarbu užtikrinti fizinę gyventojų sveikatą, bet ir rūpintis emocine visuomenės gerove. 

  Anot SAM specialistų, skambučių srautai karantino pradžioje buvo itin dideli, po karantino sumažėjo. Pastaruoju metu skambučiai vėl padažnėjo. 

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyti 2673 koronaviruso atvejai, 85 pacientai mirė. Respublikoje galioja nepaprastoji padėtis. 

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 23,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 806 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Nustatyta pakartotinio užsikrėtimo koronavirusu priežastis
  Rusija gali pradėti eksportuoti koronaviruso vakcinas 2021 metais
  ULAC vadovas: burnos skalavimo skysčiai gali sumažinti koronavirusų plitimo pavojų
  Tegai:
  sveikata, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva

  Svarbiausios temos