06:30 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak ugniagesių, kad pavyktų išvengti nelaimės ir nuostoliai būtų kuo mažesni, privalu nuolat stebėti automobilio techninę būklę ir šalinti net ir mažiausius gedimus

  VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Ugniagesiai gelbėtojai įvardijo, ką daryti, jei bevažiuojant užsidegė automobilis, apie tai savo Facebook paskyroje parašė Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

  Tarnybos duomenimis, šiais metais degė 420 lengvųjų automobilių. Svarbiausios tokių gaisrų priežastys — tai elektros instaliacijos, kuro tiekimo sistemos, dujų įrangos ir kiti gedimai.

  Jei važiuojant užsidegė automobilis, pirmiausia reikia sustoti kelkraštyje, išjungti variklį ir nuleisti rankinio stabdžio svirtį. Tuomet paskambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 ir kviesti ugniagesius gelbėtojus.

  "Kol laukiate ugniagesių, paimkite gesintuvą ir, siekdami išvengti liepsnos pliūpsnio iš po variklio dangčio, šiek tiek jį praverkite ir keletą kartų įpurkškite gesintuvo miltelių. Po keleto sekundžių galima visiškai atidaryti variklio dangtį ir gesinti ten, kur intensyviausiai dega. Jeigu pavyko patiems užgesinti gaisrą, išjunkite akumuliatorių, kad išvengtumėte pakartotinio užsidegimo", — rašoma pranešime.

  Pasak ugniagesių, kad pavyktų išvengti nelaimės ir nuostoliai būtų kuo mažesni, privalu nuolat stebėti automobilio techninę būklę ir šalinti net ir mažiausius gedimus. 

  Taip pat būtina turėti techniškai tvarkingą ir kasmet tikrinamą, ne mažesnį kaip vieno kilogramo talpos, gesintuvą. Jis automobilyje turi būti laikomas lengvai prieinamoje ir greitai pasiekiamoje vietoje.

  Dar šia tema

  Gelbėtojų statistika: dažniau skęstama upėse ir tvenkiniuose
  Gelbėtojai vadavo šalia automobilio variklio įstrigusią katę
  Šilutės rajone ugniagesiai išgelbėjo gandrą
  Tegai:
  automobilis, gaisras

  Svarbiausios temos