05:17 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Per mėnesį CO2 dydis iš viso buvo nustatytas apie 25,3 tūkst. naujų ir naudotų lengvųjų automobilių

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Liepos mėnesį Lietuvoje pradėta taikyti registracijos mokestį lengviesiems automobiliams pagal jų išmetamą CO2 kiekį, "Regitra", kuri yra paskirta už registracijos mokesčio administravimą, atliko liepos mėnesio analizę.

  Automobiliai sostinės gatvėse, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Registracijos mokestis taikomas tik lengviesiems ir lengviesiems krovininiams automobiliams, kurių išmetamo CO2 kiekis viršija 130 g/km.

  Jį reikia sumokėti registruojant automobilį pirmą kartą, tai yra, kai norima įregistruoti naują ar iš užsienio įvežtą automobilį. Taip pat tais atvejais, kuomet keičiasi transporto priemonės valdytojas arba kai išregistruotas automobilis yra registruojamas pakartotinai.

  Liepos mėnesį CO2 dydis iš viso buvo nustatytas apie 25,3 tūkst. naujų ir naudotų lengvųjų automobilių. Iš jų kiek daugiau nei 5 tūkst. mokestis nebuvo taikytas, kas sudarė apie 20 proc. nuo visų atvejų.

  Kita automobilių dalis — apie 20,3 tūkst. viršijo 130 g/km ribą, todėl jiems mokestis buvo pritaikytas. Pirmąjį mėnesį iš viso surinkta apie 2,48 mln. eurų automobilių registracijos mokesčio.

  Dar šia tema

  "Regitros" Šiaulių filialas persikėlė į naujas patalpas
  "Regitra" priminė, kodėl motociklininkams svarbu mokėti manevruoti lėtai
  Naujų lengvųjų automobilių registravimas sumažėjo beveik 8 proc
  Tegai:
  automobiliai, mokestis, Regitra

  Svarbiausios temos