08:13 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Gydytoja ragina tuos, kurie jau persirgo COVID-19, pernelyg neatsipalaiduoti ir laikytis tam tikrų patarimų, kurie palengvins atsigavimą po ligos

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Sankt Peterburgo miesto ligoninės Nr. 20 vyriausioji gydytoja Tatjana Surovceva sudarė patarimų pacientams, kurie jau persirgo COVID-19, sąrašą.

  Interviu "Rossijskaja Gazeta" gydytoja visų pirma ragina kreiptis į šeimos gydytoją, tačiau pateikė ir tam tikrų rekomendacijų sąrašą.

  Ji rekomendavo:

  • vitamino D, B grupės vitaminų, magnio ir sisteminių fermentų vartojimą;
  • žolelių, tokių kaip auksiniai plaukai, siauralapis gaurometis ir ramunėlės, vartojimą;
  • plaučių gimnastiką.

  Ji taip pat davė patarimų ir tiems, kurie išvengė infekcijos. Visų pirma, ji rekomendavo grįžus namo iš gatvės praskalauti burną vandeniu ar ramunėlių tirpalu, galima praplauti šnerves kūdikiams skirtu muilu. Ji pažymėjo, kad tai reikia daryti atsargiai, giliai neplaunant nosies. Viešose vietose gydytoja ragina dėvėti pirštines ir kaukes.

  Vokiškos atostogos Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  Naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, bendras koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius viršija 23,4 milijono. Daugiau kaip 809 tūkst. žmonių tapo pandemijos aukomis.

  Antradienio duomenimis, Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 2694 COVID-19 ligos atvejai, 1785 — pasveiko, mirčių — 85.

  Šiuo metu izoliuojasi — ne tik su nustatytu koronavirusu, bet ir dėl kontakto su sergančiais, taip pat dėl atvažiavimo iš koronaviruso paveiktų šalių — 3780 žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  ULAC vadovas: burnos skalavimo skysčiai gali sumažinti koronavirusų plitimo pavojų
  Ekonomistas: antrosios COVID-19 bangos poveikis ekonomikai nebus žymus
  PSO pakomentavo pranešimus apie pakartotinį užsikrėtimą koronavirusu  
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos